اقامت در ترکیه از طریق تومر

اقامت در ترکیه از طریق تومر

در این مقاله به موضوعات زیر می پردازیم:

1. اخذ اقامت ترکیه از طریق تومر

2. شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق شرکت در دوره های تومر

3. هزینه ثبت نام در دوره های آموزش زبان ترکی (تومر)

4. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دوره های آموزش زبان ترکی (تومر)

5. آزمون تومر چیست؟

6. انواع آزمون تومر

7. آزمون تومر چه زمان هایی و چند بار در سال برگزار می شود؟

8.هزینه شرکت در آزمون تومر

1. اخذ اقامت ترکیه از طریق تومر:

یکی از راه های اخذ اقامت کوتاه مدت ترکیه اقامت از طریق شرکت در دوره های آموزش زبان ترکی است. افراد غیر دانشجو (زیرا اقامت دانشجویان از نوع اقامت دانشجویی است) که قصد شرکت در دوره های زبان ترکی (تومر) و اخذ اقامت از این طریق را دارند، پس از ثبت نام در دانشگاه یا آموزشگاه مورد نظر و دریافت برگه پذیرش (برگه ای که نشان دهنده ثبت نام در دوره های زبان ترکی دانشگاه یا آموزشگاه باشد) باید قبل از ورود به خاک ترکیه، با مراجعه به سفارت ترکیه در ایران اقدام به اخذ ویزای زبان ترکی نموده و پس از ورود به خاک ترکیه در ظرف مدت کمتر از سه ماه بایستی به اداره مهاجرت ترکیه (Goc Idaresi) اقدام به اخذ اقامت از طریق تومر نمایند. این نوع اقامت حداکثر تا دو سال قابل تمدید است. ولی باید توجه داشت، ممکن است به دلایل مختلفی این نوع اقامت تمدید نگردد و یا حتی برای بار اول نیز اجازه اقامت از این طریق داده نشود.

2. شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق شرکت در دوره های تومر:

1. ورود قانونی به خاک ترکیه (از طریق ویزای تومر)

2. داشتن پاسپورتی که تاریخ انقضای آن کمتر از یک سال نباشد.

3. برگه ای که نشان دهنده ثبت نام متقاضی در دوره های تومر باشد.

4. ارائه مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ انواع اقامت ترکیه می توانید به لینک https://turkey-study.com/blog/ikamet-izni-358 مراجعه نمایید.

3. هزینه ثبت نام در دوره های آموزش زبان ترکی (تومر):

هزینه ثبت نام در دوره های آموزش زبان ترکی بسته به نوع دوره در دانشگاه ها یا آموزشگاه های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال هزینه هر دوره در دانشگاه قاضی در سال 2020_2021 برای سطوح A1 تا B2، مبلغ 398 دلار و برای سطح C1 این هزینه 530 دلار بوده است.

4. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دوره های آموزش زبان ترکی (تومر):

این مدارک نیز ممکن است بسته به دانشگاه یا آموزشگاه متفاوت باشد ولی معمولا مدارک ذکر شده در زیر کافی است.

1. پاسپورت

2. یک عدد عکس

3. رسید پرداخت هزینه دوره

برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در مورد دوره های تومر دانشگاه قاضی می توانید به لینک http://tomer.gazi.edu.tr/posts/view/title/tomer-kurslari-kayit-duyurusu-249362 مراجعه نمایید.

5. آزمون تومر چیست؟

آزمون تومر آزمونیست که در آن چهار مهارت اصلی زبان یعنی خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن (در دو بخش صحبت متقابل و صحبت تک نفره)  سنجیده می شود و بر اساس نتیجه آزمون گواهینامه مربوطه به زبان آموز اعطا می شود.

6. انواع آزمون تومر:

1. آزمون تعیین سطح زبان ترکی (Seviye tespit sinavi) : این آزمون در سطح مقدماتی و متوسط انجام می شود و هر چهار مهارت اصلی شرکت کننده را مورد سنجش قرار می دهد. در انتهای این آزمون بر اساس نتیجه آزمون، با شرط کسب حداقل 50٪ از هر مهارت، به داوطلبانی که در مجموع بین 59- 50 امتیاز کسب می کنند، مدرک A2 ، به داوطلبانی که بین 65- 60 امتیاز کسب می کنند  مدرک B1، به داوطلبانی که بین 70- 66 امتیاز کسب می کنند مدرک B2 و به داوطلبانی که بین 100- 71 امتیاز کسب می کنند مدرک C1 اعطا می شود. این رتبه بندی ممکن است در مراکز آزمون مختلف اندکی متفاوت باشد. مدت اعتبار این گواهینامه ها دو سال است. لازم به ذکر است گواهینامه زبان ترکی مورد قبول بیش تر دانشگاه ها معمولا سطح C1 است.

2. آزمون دیپلم زبان ترکی (Diploma sinavi): سطح سوالات این آزمون بالاتر بوده و هر چهار مهارت اصلی شرکت کننده را مورد سنجش قرار می دهد. در انتهای این آزمون نیز بر اساس نتیجه آزمون، با شرط کسب حداقل 50٪ از هر مهارت، مدرک دیپلم زبان ترکی اعطا می گردد که مدت اعتبار این مدرک نامحدود است.

7. آزمون تومر چه زمان هایی و چند بار در سال برگزار می شود؟

این آزمون در طول سال چندین بار در برخی دانشگاه ها و مراکز آزمون معتبر برگزار می گردد. معمولا هر یک از دانشگاه هایی که این آزمون را برگزار می کنند برنامه مشخصی برای آن دارند، به عنوان مثال این آزمون در دانشگاه قاضی آنکارا در طول هفته هر روز (با ظرفیت 5 داوطلب در روز) راس ساعت 9 برگزار می گردد. در مراکز تومر نیز در اکثر مواقع سال این آزمون برگزار می شود و شما می توانید با مراجعه به این مراکز در آزمون شرکت کنید.

8. هزینه شرکت در آزمون تومر:

هزینه این آزمون نیز بسته به نوع آزمون (مدرک تعیین سطح یا دیپلما) و نیز در دانشگاه ها و مراکز مختلف متفاوت است. به عنوان مثال هزینه آزمون تعیین سطح در دانشگاه قاضی 200 لیر و هزینه آزمون دیپلم زبان ترکی 400 لیر است.

 

منابع:

tomer_1

tomer_2

 

برای اطلاعات بیشتر:

راهنمای اخذ انواع اقامت ترکیه

بورسیه تحصیلی در ترکیه

تحصیل و اقامت در ترکیه برای افراد زیر 18 سال

معرفی خدمات موسسه متروپل:

آزمون یوس

داروسازی در ترکیه

آموزش زبان ترکی استانبولی

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

راه های ارتباط با ما:

سایت:

www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068
تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

اقامت در ترکیه از طریق تومر
اقامت در ترکیه از طریق تومر

متروپل ونک