رشته ستاره شناسی و علوم فضایی (ASTRONOMI VE UZAY BILIMLERI)

رشته ستاره شناسی وعلوم فضایی چیست؟

در این رشته به افراد علومی در رابطه با بررسی ویژگیها، مقادیر، مختصات و حرکات موادی که در جهان است آموزش میدهند. رشته ستاره شناسی خود به دو شاخه فیزیک نجومی و اختر سنجی تقسیم می شود و به اجسامی که در آسمان در حال حرکت هستند می پردازد. رشته ستاره شناسی و علوم فضایی یکی از رشته های مقطع لیسانس در دانشگاه های ترکیه است و فارغ التحصیلان آن ستاره شناس یا اختر شناس نامیده می شوند. افرادی که به این رشته علاقمند هستند باید از قدرت تمرکز و محاسبه برخوردار باشند و بتوانند به صورت طولانی مدت و مداوم تمامی دقت و تمرکز خود را بر روی چیزی منعطف کنند و کوچکترین ویژگی ها را نیز در چیزی تشخیص دهند.

اطلاعات عمومی درباره رشته ستاره شناسی و علوم فضایی:

این رشته در دانشگاه های ترکیه در مقطع لیسانس و بصورت 4 ساله قابل انتخاب است. افرادی که وارد رشته ستاره شناسی میشوند واحد های بسیاری را از دروس ریاضیات و فیزیک سپری می کنند. از سایر واحد ها می توان به ستاره شناسی عمومی، فیزیک خورشیدی، تاریخ ستاره شناسی، مکانیک آسمان و فیزیک نجومی اشاره کرد همچنین در کنار آنها واحد هایی مانند برنامه ریزی کامپیوتری نیز وجود دارند.

چه دانشگاه هایی در ترکیه دارای رشته ستاره شناسی و علوم فضا هستند؟

از دانشگاه هایی که در این رشته پذیرش دارند می توان به دانشگاه استانبول، دانشگاه آنکارا، دانشگاه اگه و دانشگاه ارجیس اشاره کرد.

چگونه میتوان وارد رشته ستاره شناسی و علوم فضایی در ترکیه شد؟

علاقه مندان به این رشته و تحصیل در ترکیه می توانند با شرکت در آزمون یوس وارد دانشگاه های ترکیه شوند که اکثرا مورد تائید وزارت بهداشت ایران نیز هستند.

فارغ التحصیلان رشته ستاره شناسی و علوم فضایی چه مشاغلی خواهند داشت؟

افرادی که در این رشته تحصیل می کنند، می توانند پس از اتمام تحصیل خود و دریافت عنوان ستاره شناس در زمینه تحقیقات نجومی کشور بطور بخصوصی مشغول به کار شوند.

از انواع شغل های ستاره شناسان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

·        بررسی زمین/هیدرولوژی/نقشه برداری/بررسی آلودگی های محیط زیست/پیش بینی وضع هوا

·       نظارت بر حرکات زنده در طبیعت

·       بررسی دلایل آتش سوزی در جنگل ها

·       تعیین حرکت های کوه های یخ

·       بررسی دلایل آلودگی آب های طبیعی

درآمد فارغ التحصیلان رشته ستاره شناسی و علوم فضایی چقدر است؟

امروزه فعالیت های فضایی فقط تحت پوشش دولت های بزرگ نیستند بلکه شرکت هایی مانند AMAZON   و XSPACE  نیز فعالیت های فضایی خود را پیش میبرند همچنین پروژهای تحقیقاتی مانند HAARP  که تحت نظر دانشگاه ها می باشند نیز وجود دارند. با توجه به این موارد فارغ التحصیلان این رشته نه تنها درآمد بالایی خواهند داشت بلکه فرصت ادامه تحصیل در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی را نیز پیدا می کنند.

 

راه های ارتباط با ما:

سایت: www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068
تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

13فروردین 99

رشته ستاره شناسی و علوم فضایی (ASTRONOMI VE UZAY BILIMLERI)
رشته ستاره شناسی و علوم فضایی (ASTRONOMI VE UZAY BILIMLERI)

متروپل ونک