رشته های دانشگاهی پول ساز در کشور ترکیه

طبق تحقیقات شغلی , در رابطه با اینکه چقدر از حرفه ای که انجام می دهید خوشحال هستید و یا بهترین در ان حرفه هستید درامد کسب خواهید کرد.

امروزه انجام کاری که از ان لذت می برید دیگر کافی نیست , ما باید شغل هایی را انتخاب کنیم که بتوانیم با درامدش صورت حساب خود را پرداخت کنیم و از افرادی که مسئولیت ان ها را به عهده می گیریم مراقبت کنیم .بنابراین یک لیست از شغل های پول ساز در ترکیه را به شما معرفی می کنیم.

۱_مهندسی نرم افزار :

اولین و پردرامدترین شغل در ترکیه مهندسی نرم افزار است. مهندسان نرم افزار برنامه های نرم افزاری را طراحی می کنند توسعه می دهند و تعمیر و نگهداری می کنند. اگرچه این یک رشته ی بسیار جدید است اما توانست به سرعت یکی از پردرامدترین رشته های کشور شود.مهندسان نرم افزار معمولا دارای مدرک مهندسی کامپیوتر و برنامه نویسی هستند.یک مهندس نرم افزار سالانه به طور متوسط 219.267 لیر است.

۲_خلبانی :

این یک واقعیت غیر قابل انکار است که شغل خلبانی را شخصی قادر به انجام ان است که دارای مهارت واستعداد باشد. خلبان شدن رویای کودکی بسیاری از ما است اما هرچقدر که بزرگ تر میشویم و متوجه سختی این شغل می شویم از رویایمان دور می شویم.برای تبدیل شدن به یک خلبان واجد شرایط که می توانید در یک شرکت بزرگ کار کنید , باید تحت ازمایش های مهم بهداشتی و اموزش خلبانی قرار بگیرند. لازم به ذکر است که اموزش رشته ی خلبانی پرهزینه است.کسانی که این راه سخت را پشت سر گذاشته اند و در ترکیه واجد شرایط و باتجربه هستند درامد سالیانه اشان 127.138 لیر است

۳_وکالت :

مسلم است که هر فرد یا سازمان تجاری ممکن است مجبور به برخورد با مسائل حقوقی شود و نیاز به یک متخصص داشته باشد به همین دلیل است که تقاضا برای وکالت هرگز به پایان نمی رسد. درامد سالانه ی وکلای واجد شرایط در سال 117.570 لیر است.

۴_ مدیران IT :

مدیر IT الزامات عملیاتی را کنترل می کند. در رابطه با استراتژی ها و راه حل های فناوری  تحقیق می کند و کم هزینه و کارامدترین سیستم ها را نصب می کند. درامد سالانه ی یک مدیر IT در سال 113.329 لیر است و این رقم با افزایش تخصص در حرفه افزایش می یابد.

۵_پزشک متخصص  :

از نظر مادی حرفه ی پزشکی در ترکیه یکی از بهترین و معتبرترین رشته هاست . دامنه ی حقوق پزشکان تا حد زیادی متناسب با تخصص ان هاست. متخصص مغز و اعصاب در این محدوده بالاترین است در حالی که یک پزشک عمومی در پایین ترین قسمت قرار دارد. سال های طولانی و سخت مدرسه ممکن است شما را از پزشک شدن باز دارد اما پس از موفقیت گزینه های شما نامحدود است . با توجه به حوزه تخصص در امد سالانه این حرفه ما بین 86.975 و 112.557 لیر است.

 

۶_مهندسان معدن ، نفت :

مهندسی نفت به هوش و مهارت و اموزش برای نواوری , اکتشاف  و رشد نیاز دارد به همین دلیل این شغل یکی از پردزامد ترین مشاغل در ترکیه است.درامد سالانه ی یک مهندس نفت 104.517 لیر است

 

۷_مشاور مدیریت :

مشاوران مدیریت به سازمان ها کمک می کنند تا عملکرد خود را بهبود ببخشند ان ها این کار را با تجزیه و تحلیل مشکلات سازمانی موجود و تهیه برنامه هایی برای پیشرفت سازمان انجام می دهند و مطابق با سطح تخصص ان ها و بسته به شرکت هایی که با ان ها کار می کنند درامد سالانه ی یک مشاور مدیریت ما بین 71.627 و 122.789 لیر است.

_متخصص بیمه :

یک  متخصص بیمه میزان ریسک و عدم قطعیت مالی را بررسی می کند. این اشخاص احتمال یک رویداد نامشخص را بررسی می کنند  مثل (زلزله , طوفان و بلاهای طبیعی) و میزان زیان مالی را ارزیابی می کنند. درامد سالانه ی متخصص بیمه با تجربه 109.278 لیر است.

۹_ کنترل ترافیک هوایی :

کنترل ترافیک هوایی مانند سایر شغل ها نیست . این اشخاص , کار هماهنگی ترافیک هوایی برای مسافت ایمنی هواپیماها از یکدیگر را انجام می دهند. این شغل یکی از مشاغل استرس زا است زیرا نیاز به دقت زیادی دارد تا اطمینان حاصل شود که هیچ هواپیمایی در زمان اشتباه از خط عبور نمی کند.متوسط درامد سالانه ی کنترل ترافیک هوایی 106.609 لیر است

۱۰_مشاور مالی:  

این شغل لازمه ی گذراندن حداقل 4 سال دانشگاه و گذراندن یک دوره ی عملی 3 ساله است. این حرفه ترکیبی از فداکاری , نظم و استعداد است . متوسط درامد سالانه ی مشاور مالی 79.336 لیر است.

سایر مطالب مرتبط در سایت متروپل

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

تحصیل داروسازی در ترکیه

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

رشته های دانشگاهی پول ساز در کشور ترکیه
رشته های دانشگاهی پول ساز در کشور ترکیه

متروپل ونک