سبک زندگی دانشجویی در شهر زیبای استانبول

شهر استانبول همانند دیگر شهر های ترکیه جذابیت ها خاص خود را دارا می باشد.شما با زندگی در این شهر هر روزه با مسائل مختلفی درگیر خواهید بود.که ما در این مقاله به شما در رابطه با چندین مورد پر اهمیت سبک زندگی در این شهر توضیح خواهیم داد؛

1.   حمل و نقل عمومی:

امروزه در شهر استانبول با شلوغی های فراوان و ترافیک های سنگینی مواجه می شویم و حمل و نقل در شهر استانبول دغدغه مشترک همه ساکنین این شهر می باشد. یکی از  راه تاثیرگذار در این مساله استفاده از حمل ونقل عمومی می باشد. اتوبوس، مینی بوس، مترو، تراموا، حمل و نقل دریایی و ... همگی این ها می تواند کمک زیادی در سهولت سفرهای درون شهری به شما بکند. پیشنهاد ما به شما این است که هنگام سفر بین منزل، دانشگاه، خوابگاه و ... گزینه های مختلف حمل و نقل را امتحان کنید و یکی از مناسب ترین راه های دسترسی را انتخاب نمائید. همچنین می توانید از مزایای کارت تخفیفی که به دانشجویان ارائه می شود استفاده کنید.

2.   خوابگاه:

خوابگاه ها جزء اولین دغدغه های بیشتر دانشجویانی است که برای ادامه تحصیل به ترکیه می آیند، اما ممکن است میل به اجاره کردن خانه برای دانشجویان بیشتر باشد، به دلیل اجاره بهای زیاد در استانبول پیدا کردن خانه اجاره ای مناسب بسیار دشوار خواهد بود با این وجود شما می توانید با اجاره خانه در مناطقی که اجاره کمتری دارند بجای اجاره خانه در مناطق مرکزی شهر این مساله را حل کنید. به طور خاص، اطمینان حاصل کنید که منزل مورد نظرتان نزدیک به ایستگاه های وسایل نقلیه عمومی باشد که در مسیر دسترسی به دانشگاه شما می باشند.

3.   زندگی دانشجویی اکتیو و پرشور:

برای پور شور کردن زندگیتان در دانشگاه باید فعالیت های اجتماعی، فوق برنامه ای دانشگاه تان را بررسی کرده و به طور فعال در آنها شرکت کنید. گروه های فرهنگی و ورزشی دانشگاه گزینه خوبی برای برداشتن اولین قدم هستند. در این کلوپ ها می توانید دوستان جدیدی پیدا کنید، معاشرت های اجتماعی خود را گسترش داده و راحت تر با این محیط متفاوت سازگار شوید. شما همچنین از طریق این باشگاه ها می توانید سرگرمی های جدیدی کسب نمایید. زندگی دانشجویی فعال تر و اجتماعی تر، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و به شما اجازه می دهد تا از برهه های بسیار چالش برانگیز زندگی تان نفس عمیق بکشید.

4.    هنر و تاریخ:

استانبول شهری است که بوی تاریخ می دهد. این شهر میزبان هزاران تمدن، فرهنگ و مذهب بوده است. حمام های تاریخی، مدرسه، کاخ ها، غرفه هایی که حتما باید در سرزمین تمدن ها از آن ها بازدید کنید منتظر شما هستند از مسجد سلطان احمد گرفته تا کاخ دولما باغچه ...

5.    شغل:

همه تلاش می کنند تا در یک محیط شغلی خوب کار کنند. اما برای پیدا کردن یک حرفه ی خوب نیاز به اتمام تحصیل در ترکیه نیست. بسیار مهم است که در این سال ها تجربه کسب کرده باشید. استانبول برای بهبود شخصیتی و شغلی خودتان فرصت های کارآموزی زیادی را برای شما ارائه می دهد. بسیاری از کنفرانس ها، فرصت های گسترده کار آموزی و سفرهای فنی که در دوره حضور در استانبول در آن شرکت خواهید کرد، می توانید در بسیاری از دوره های کارآموزی و مصاحبه شغلی در بخش خود بروید و اهداف شغلی و درهای شغلی خود را زودتر باز کنید.

و در کلام آخر با زندگی در این شهر بسیار زیبا و جذاب انرژی منفی را از خودتان دور کنید:

این شهر شگفتی های طبیعی زیادی را دارد؛ پارک ها، رودخانه ها و جنگل ها شما را مجذوب خود خواهند کرد. به خصوص در طول دوره امتحان، می توانید با قدم زدن در طبیعت و گوش دادن به صدای طبیعت، انرژی منفی را از خود دور کنید. هنگامی که احساس غرق شدن می کنید، گذراندن وقت در مسیرهایی که هنوز زیبایی طبیعی زیادی دارند بسیار لذت بخش می باشد و می تواند روح آشفته شما را تسلی ببخشد، در مناطق طبیعی مانند پارک ماشگا، جنگل بلگراد، آتاتورک، آربورتوم به راحتی می توانید کاوش کنید.

متروپل ونک