موسسه تحقیقات علمی و فن آوری ترکیه TÜBİTAK

موسسه تحقیقات علمی و فن آوری ترکیه  TÜBİTAK

این موسسه در ماه جولای سال ۱۹۶۳ میلادی با هدف گسترش و حمایت تحقیقات علمی و فن آوری توسط رئیس جمهور وقت ترکیه (جمال گورسل) تأسیس شد.

بسیاری از از دانشگاه ها، مؤسسات و تشکل های دولتی و غیر دولتی، محققین و دانشمندان در کشور ترکیه برای انجام و پیشبرد تحقیقات خود در قالب پروژه های مختلف از جانب این ارگان همه ساله کمکهای مادی و سخت افزاری دریافت می کنند و میتوان گفت که این موسسه موتور محرک تحقیقات علمی در کشور جمهوری ترکیه می باشد.

یکی از مواردی که همواره متقاضیان و علاقمندان به تحصیل در کشور ترکیه و همچنین سرمایه گذاران و افرادی که برای اشتغال و اقامت کشور ترکیه را انتخاب می کنند، مورد پرسش و دقت قرار می گیرد این است که در هنگام تحصیل در کشور ترکیه و حتی بعد از فراغت از تحصیل از چه کانالهایی می توانند برای تحقیقات و پروژه های خود حمایت های مالی پیدا کنند.

موسسه یا سازمان TÜBİTAK می تواند یکی از مهمترین این حمایت کنندگان باشد.

این ارگان نه تنها برای دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور ترکیه و دانش آموختگان امکان ادامه و اجرای تحقیقات علمی و فناوری را فراهم می کند

بلکه برنامه های جالبی در قالب بورس و حمایت های مالی برای دانش آموزان مقاطع مختلف دارد. همچنین TÜBİTAK با انتشار کتاب و نشریات علمی این امکان را فراهم می کند که محققین نسبت به انتشار مقاله ها و گزارش های علمی خود اقدام نمایند.

با توجه به ارائه ی بورس در مقاطع مختلف به دانشجویان شاغل به تحصیل در ترکیه و تغییر شرایط بورس که همه ساله در سایت رسمی این سازمان منتشر می شود برای دریافت اطلاعات قطعی می بایست دانشجویان و محققین نسبت به تعقیب مطالب مندرج در این سایت دقت کافی نمایند اما به اختصار می توان گفت بورسهای دوره های مختلف مانند لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و فوق دکترا همگی در این موسسه موجود بوده

و دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در دانشگاه های ترکیه، متقاضیان ادامه تحصیل در ترکیه و محققین می توانند با شرط احراز خصوصیت های مورد نظر برای دریافت بورس و کمک های مالی و سخت افزاری از این سازمان برنامه ریزی نمایند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت

tubitak.gov.tr مراجعه نمایید.

 

همچنین موسسه ی MTC می تواند در این خصوص راهنمایی های لازم را ارائه نماید.

سایر مطالب مرتبط در سایت متروپل

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

آموزش زبان ترکی استانبولی

 

راه های ارتباط با ما:

سایت: www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068
تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

 

موسسه تحقیقات علمی و فن آوری ترکیه  TÜBİTAK
موسسه تحقیقات علمی و فن آوری ترکیه TÜBİTAK
نظرات کاربران
ارسال نظر


متروپل ونک