راهنمای اخذ اجازه کار در ترکیه

راهنمای اخذ اجازه کار در ترکیه

در این مقاله به تفصیل به سوالات زیر در مورد اجازه کار ترکیه و شرایط آن می پردازیم:

اجازه کار چیست

انواع اجازه کار ترکیه

روش های درخواست اجازه کار در ترکیه

معیارهای ارزیابی اجازه کار در ترکیه

نحوه دریافت اجازه کار برای بنیادها و انجمن های خارجی

نحوه دریافت اجازه کار برای شرکای شرکت خارجی

نحوه دریافت اجازه کار برای مشاغل جهانگردی (توریست)

نحوه دریافت اجازه کار برای سازمانهای جامعه مدنی (سازمانهای غیر دولتی)

نحوه دریافت اجازه کار برای خدمات خانگی

حداقل دستمزد برای افراد خارجی در سال 2020

شرایط لازم برای درخواست تمدید اجازه کار

مدارک مورد نیاز افراد خارجی برای درخواست اجازه کار

مدارک مورد نیاز نهاد، سازمان یا شرکت برای استخدام نیروهای خارجی

اعلام نتایج درخواست اجازه کار

مشاغل ممنوع برای افراد خارجی در ترکیه

هزینه های درخواست اجازه کار (2020)

سایتهای کاریابی در ترکیه

اجازه کار چیست:

براساس قوانین کشور جمهوری ترکیه افراد خارجی برای انجام هر گونه کاری در ترکیه ملزم به اخذ مجوزی به نام اجازه کار (چالیشما ایزینی) هستند. نکته مهمی که در این رابطه وجود دارد این است که افراد خارجی نمی توانند خودشان مستقیما درخواست اجازه کار نمایند، از این رو این کار توسط کارفرما یا شرکت مشاوره ای که از طرف کارفرما به آن اجازه انجام امور درخواست اجازه کار داده شده، انجام می گیرد.

انواع اجازه کار ترکیه:

1. اجازه کار مدت دار (موقت): این نوع اجازه کار، با در نظر گرفتن وضعیت بازار کار، تحولات در زندگی کاری، تغییرات در بخش اقتصادی در زمینه اشتغال، حداکثر برای یک سال کار در یک محل کار یا شرکت و برای حرفه ای مشخص، با توجه به مدت زمان قرارداد خدمات یا کار صادر می گردد.

2. اجازه کار نامحدود: طبق قانون خارجی ها و حمایت بین المللی به شماره 6458 و مورخ 4.4.2013، برای افراد خارجی که دارای اجازه اقامت طولانی مدت و یا اجازه اقامت بدون وقفه در ترکیه حداقل به مدت هشت سال باشند و یا افرادی که حداقل هشت سال سابقه کار قانونی در ترکیه داشته باشند، به طوری که سطح تحصیلات، تجربه حرفه ای، علوم و فن آوری آن شخص و فعالیت های آن در ترکیه یا سرمایه گذاری آن در اقتصاد کشور و یا اشتغال نقش مهمی داشته باشد، اجازه کار دائمی (نامحدود) صادر می گردد.

3. اجازه کار مستقل: برای افرادی که قصد انجام کار مستقل در ترکیه را دارند مشروط بر داشتن حداقل 5 سال اقامت قانونی و بدون وقفه در ترکیه توسط وزارت مربوطه اجازه کار مستقل صادر می گردد.

4. اجازه کار مربوط به شرایط استثنایی: به طور استثنایی، این نوع اجازه کار برای افرادی که وضعیت آنها جزو موارد ذکر شده در زیر باشد و با در نظر گرفتن نظرات مقامات مربوطه، مشروط بر اینکه تخلفی از قوانین ملی نداشته باشند و با قوانین مربوط به خدمات حرفه ای مطابقت داشته باشند، صادر می گردد.

برای افراد خارجی که با یک شهروند ترکیه ازدواج کرده اند، افرادی که شهروندی ترکیه را دریافت کرده اند و نیز فرزندان آنها، کسانی که تابعیت ترکیه را از دست داده اند، افراد بی وطن، افراد خارجی که به عنوان مهاجر، پناهنده و یا عشایر در ترکیه اقامت دارند، شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همسران و فرزندان آنها، نمایندگان خارجی شاغل در سفارتخانه ها، کنسولگری ها و سازمان های بین المللی در ترکیه و همسر و فرزندان ایشان، برای افرادی که کوتاه مدت برای اهداف علمی، فرهنگی و ورزشی به ترکیه آمده باشند، پرسنل اصلی و معلمین خارجی در مدارس، کارمندان سازمان های فرهنگی و مذهبی، اجازه کار توسط وزارت کشور می تواند صادر گردد. درخواست های اجازه کار مربوط به این موارد از طریق وزارت امور خارجه انجام می شود.

5. اجازه کار مربوط به دارندگان کارت فیروزه ای (Turkuaz kart): این نوع اجازه کار برای افراد دارای کارت فیروزه ای (افراد با سطح تحصیلات بالا، تجربه کاری حرفه ای، ایفا کنندگان نقش مهم در حوزه علم و فناوری، افرادی که فعالیت و یا سرمایه گذاری آنها در زمینه اقتصادی و اشتغال نقش مهمی داشته باشد) ابتدا به مدت سه سال و سپس به صورت نامحدود (دائمی) صادر می گردد.

روش های درخواست اجازه کار در ترکیه

1. درخواست های انجام شده از خارج از کشور: برای اتباع خارجی که اجازه اقامت معتبر در ترکیه ندارند، می توانند از کشور محل اقامت یا کشور تابعیت خود درخواست اجازه کار کنند. با این حال، این درخواست باید به کنسولگری ترکیه در کشور محل اقامت یا کشور تابعیت (به همراه گذرنامه، برگه درخواست ویزای کار، یک عدد عکس و یک نسخه از قرارداد کار) ارسال شود. کارفرما باید پس از درخواست فرد خارجی به سرکنسولگری ظرف مدت 6 روز درخواستی آنلاین به وزارت کار و تأمین اجتماعی ارائه دهد (تمام اسناد لازم برای فرد خارجی و کارفرما در ادامه مطلب به طور دقیق ذکر شده است). اگر تمام اسناد ارسالی صحیح و کامل باشد، روند اعلام نتیجه تقریباً 30 روز به طول خواهد انجامید. پس از تأیید متقاضی، از طریق تلفن یا ایمیل به وی اطلاع داده می شود. پس از صدور اجازه کار و تأیید درخواست ویزای کار توسط وزارت کار و تأمین اجتماعی ترکیه، هزینه ویزای کنسولی پرداخت می شود. مبلغ هزینه ویزای کنسولی بسته به کشور متفاوت است.

2. درخواست های انجام شده از داخل کشور ترکیه: اتباع خارجی یا کارفرمایان آنها به شرط اینکه شخص درخواست کننده اجازه کار، حداقل برای مدت شش ماه اجازه اقامت گرفته باشد و این اجازه اقامت منقضی نشده باشد می توانند اجازه کار را مستقیماً و به صورت آنلاین از وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه درخواست نمایند. مدارکی که توسط کارمندان و کارفرمایان ارائه می شود متفاوت است و کلیه مدارک باید ظرف مدت 10 پس روز از درخواست آنلاین به وزارت کار و تأمین اجتماعی ارسال شود. وزارت کار و تأمین اجتماعی اسناد و درخواست را در چارچوب قانون بین المللی کار شماره 6735، مقررات موثر و سایر قوانین مربوطه بررسی می کند و نتیجه درخواست را بصورت آنلاین و کتبی اعلام می نماید.

در ضمن توجه داشته باشید که وزارت کار ممکن است به هر دلیل دیگر غیر از موارد مشخص شده در ماده 14/ الف قانون کار بین المللی شماره 6735، این درخواست را رد کند.

معیارهای ارزیابی اجازه کار در ترکیه

1. در محل کاری که درخواست اجازه کار برای یک فرد خارجی صادر می شود باید حداقل پنج نفر شهروند جمهوری ترکیه استخدام شده باشند. در صورتی که فرد خارجی درخواست کننده اجازه کار شریک این شرکت باشد، شرط فوق الذکر در مورد استخدام پنج شهروند ترکیه در شش ماه آخر مجوز کار یک ساله اعطا شده توسط وزارتخانه لازم است. اگر برای بیش از یک خارجی در همان محل کار اجازه کار درخواست شود، به دنبال اولین خارجی که اجازه کار گرفته است، شرایط استخدام پنج شهروند ترکیه به طور جداگانه به ازای هر فرد خارجی لازم است.

2. سرمایه پرداخت شده محل کار باید حداقل 100000 لیر ترکیه باشد. کمترین رقم برای فروش ناخالص باید 800000 لیر ترکیه باشد. در غیر این صورت، میزان صادرات سال گذشته باید حداقل 250،000 دلار باشد.

نحوه دریافت اجازه کار برای بنیادها و انجمن های خارجی

درخواست اجازه کار برای افراد خارجی جهت استخدام در انجمن ها و بنیادها، در مورد افراد خارجی که قصد کار در نمایندگی شرکت های هواپیمایی خارجی در ترکیه را دارند در ارزیابی درخواست اجازه کارماده 2 فوق الذکر، و کار در بخش آموزش و بخش خدمات منزل ماده 1 و 2 فوق الذکر اعمال نخواهد شد.

نحوه دریافت اجازه کار برای شرکای شرکت خارجی

شخص خارجی درخواست دهنده اجازه کار به عنوان شریک در شرکت خارجی باید صاحب حداقل 20٪ از سهم شرکت خارجی باشد، و این نسبت باید حداقل با 40،000 لیر ترکیه مطابقت داشته باشد.

نحوه دریافت اجازه کار برای مشاغل جهانگردی (توریسم)

با اثبات وجود یک سالن ماساژ دارای مجوز در تاسیسات توریستی، ورزشی و ... ، برای مشاغلی چون ماساژور (Masor و Masoz)، SPA تراپیست (تراپی با آب) و مشاغلی که نیاز به تخصص دارند) در مراکز مربوط به امور توریستی دارای حداقل 4 ستاره و مجوز از وزارت فرهنگ و جهانگردی و نیز مناطق توریستی غیر شهری، درخواست اجازه کار مورد ارزیابی قرار می گیرد. درخواست اجازه کار از محل کار و مشاغلی که واجد این معیارها نباشند مورد ارزیابی و بررسی قرار نمی گیرند.

در شرکتهایی که در زمینه های تفریحی و مشاغلی که به تخصص و صلاحیت نیاز دارند فعالیت می کنند، استخدام می شوند، به شرط وجود 10 نفر نیروی کار که شهروند ترکیه باشند، محدودیتی در استخدام افراد خارجی اعمال نخواهد شد.

نحوه دریافت اجازه کار برای سازمانهای جامعه مدنی (سازمانهای غیر دولتی)

در صورتی که پرسنل اصلی سازمان های جامعه مدنی خارجی ترک باشند، 3 نفر از نیروهای خارجی فارغ از ملیت از سهمیه محدود نیروهای کار خارجی معاف می شوند.

مدت زمان اجازه کار داده شده به خارجی ها به صورتی داده می شود که از دوره فعالیت سازمان های جامعه مدنی بیشتر نباشد.

نحوه دریافت اجازه کار برای خدمات خانگی

برای این که فرد خارجی بتواند از طریق کار در زمینه خدمات خانگی درخواست اجازه کار کند، باید شرایط زیر وجود داشته باشد:

وجود کودک زیر 10 سال و یا فرد مسن بالای 65 سال که نیاز به مراقبت در منزل دارند، برای مراقبت از افراد بالای 10 سال و زیر 65 سال ارائه گزارش پزشکی لازم است. در مورد بیماران بستری برای کارمندان مرد نیز می توان از این نوع اجازه کار دریافت کرد.

فقط یک فرد خارجی می تواند در خانه کار کند.

در مورد انجام کارهای خانه برای خدمتکارهای خارجی اجازه کار صادر نمی شود.

حداقل دستمزد برای افراد خارجی در سال 2020

میزان حقوق اعلام شده توسط کارفرما برای پرداخت دستمزد فرد خارجی باید در سطح متناسب با موقعیت و صلاحیت وی باشد. بر این اساس، با در نظر گرفتن حداقل میزان دستمزد معتبر از تاریخ درخواست اجازه کار، دستمزد قابل پرداخت به یک فرد خارجی باید حداقل برابر با مقادیر زیر باشد:

· برای مدیران ارشد، خلبانان، مهندسان و معماران متقاضی پیش مجوز، دستمزد تعیین شده باید 6.5 برابر حداقل دستمزد شهروندان ترک باشد.

· برای مدیر واحد یا شعبه و مهندسان و معماران، دستمزد تعیین شده باید 4 برابر حداقل دستمزد شهروندان ترک باشد.

· علاوه بر افرادی که در مشاغلی که نیاز به تخصص و صلاحیت دارند فعالیت خواهند کرد، برای معلمان نیز دستمزد تعیین شده باید 3 برابر حداقل دستمزد شهروندان ترک باشد.  

· برای افرادی که برای سایر مشاغل استخدام می شوند، دستمزد تعیین شده باید 1.5 برابر حداقل دستمزد شهروندان ترک باشد.

· برای افرادی که در زمینه خدمات خانگی فعالیت می کنند، دستمزد تعیین شده باید برابر با حداقل دستمزد شهروندان ترک باشد.

حداقل دستمزد مصوبه برای شهروندان ترک در سال 2020

دستمزد پایه: 2943 لیر

دستمزد دریافتی پس از کسورات: 3324 لیر

شرایط لازم برای درخواست تمدید اجازه کار (برای فرد خارجی از طرف شرکت و یا کارفرما):

· شرکت نباید هیچ بدهی مالیاتی داشته باشد.

· شرکت نباید هیچ بدهی ای به سازمان بیمه تامین اجتماعی داشته باشد.

· پرداخت های مربوط به سازمان بیمه تامین اجتماعی باید به طور کامل انجام شود. (خدمات خانگی)

مدارک مورد نیاز افراد خارجی برای درخواست اجازه کار

1. فرم درخواست كاركنان خارجي (فرمی كه در درگاه الكترونيكي پر می شود و سپس پرینت گرفته شده و توسط كارفرما و فرد خارجی امضا می شود و به وزارت مربوطه ارسال می گردد. در مواردی که کارفرما و فرد خارجی امضای اصلی روی فرم درخواست نداشته باشند، قرارداد کار اصلی ارائه می شود. اگر فرم امضا نشده باشد و قرارداد کاری بین طرفین هم وجود نداشته باشد، درخواست مورد ارزیابی و بررسی قرار نخواهد گرفت.)

2. در مورد درخواست های اجازه کاری که از داخل ترکیه انجام می شود داشتن اجازه اقامت با حداقل شش ماه اعتبار، پس از تاریخ درخواست ضروری است (برگه اجازه اقامت در طی در خواست الکترونیکی به صورت آنلاین ارسال می شود.)

3. کپی گذرنامه با ترجمه ترکی مورد تأیید مترجم رسمی یا مقامات رسمی (این برگه طی درخواست الکترونیکی اسکن شده و به صورت آنلاین ارسال می شود.)

4. یک کپی از مدرک یا گواهی فارغ التحصیلی اصلی یا موقت که توسط مترجم معتبر یا مقامات رسمی، برای خارجیانی که در زمینه خدمات حرفه ای کار می کنند و خارجی هایی که در سایر مشاغل مورد نیاز وزارت کار می کنند، برای مثال مجوز خلبانی برای افراد خارجی برای کار به عنوان خلبان ضروری است. (این برگه طی درخواست الکترونیکی اسکن شده و به صورت آنلاین و همچنین به صورت نسخه کاغذی ارسال می شود.)

5. برای شرکتهای معتبر گردشگری که افراد خارجی را استخدام می کنند، قرارداد کار تنظیم شده به زبان ترکی و به زبان فرد خارجی و گواهی تأیید شده توسط مترجم معتبر ضروری است. (این اسناد در طی درخواست الکترونیکی اسکن شده و به صورت آنلاین و همچنین به صورت نسخه کاغذی ارسال می شود.)

6. افراد خارجی متقاضی اجازه کار در زمینه خدمات حرفه ای، علاوه بر اسناد فوق الذکر، باید گواهینامه معادل سازی مدرک اصلی یا گواهی فارغ التحصیلی موقت (برگه دنکلیک) که مطابق با "مقررات معادل سازی مدارک آموزش عالی خارج از کشور است" (طبق مواد 3 و 7/p قانون شماره 2547 در مورد تحصیلات عالی در خارج از کشور) دریافت کنند. (این برگه در طی درخواست الکترونیکی اسکن شده و به صورت آنلاین ارسال می شود.)

7. افراد خارجی متقاضی اجازه کار درموسسات آموزشی خصوصی وابسته به وزارت آموزش و پرورش ملزم به دریافت گواهی (اجازه مقدماتی) اخذ شده از وزارت آموزش و پرورش هستند. (این برگه در طی درخواست الکترونیکی اسکن شده و به صورت آنلاین ارسال می شود.)

مدارک مورد نیاز نهاد، سازمان یا شرکت برای استخدام نیروهای خارجی:

1. برگه درخواست اجازه کار (این برگه در طی درخواست الکترونیکی اسکن می شود و همچنین به صورت نسخه کاغذی ارسال می شود.)

2. برگه تراز نامه و صورت سود و زیان سال گذشته که توسط اداره مالیات یا حسابدار رسمی تأیید شده باشد. (این برگه در طی درخواست الکترونیکی اسکن شده و به صورت آنلاین ارسال می شود.)

3. برای موسسات آموزشی خصوصی که نیروی کار خارجی استخدام می کنند ارائه مجوز تاسیس موسسه و شروع آموزش که از وزارت آموزش و پرورش دریافت شده باشد. (این برگه در طی درخواست الکترونیکی اسکن شده و به صورت آنلاین ارسال می شود.)

4. برای سازمان های ارائه دهنده خدمات درمانی توسط انجمن ها و بنیادها ارائه مدرک اخذ شده از مقامات مربوطه که وضعیت فعالیتشان را نشان دهد. (این برگه در طی درخواست الکترونیکی اسکن شده و به صورت آنلاین ارسال می شود.)

5. ارائه روزنامه ثبت تجارت ترکیه که آخرین ساختار سرمایه و سهامداری سازمان یا شرکت را نشان می دهد. (این برگه در طی درخواست الکترونیکی اسکن شده و به صورت آنلاین ارسال می شود.)

6. برای سازمان های معتبر گردشگری، گواهی تجارت و سرمایه گذاری دریافت شده از وزارت فرهنگ و جهانگردی (این برگه درطی درخواست الکترونیکی اسکن شده و به صورت آنلاین ارسال می شود.)

7. سندی که گواهی می دهد سازمان هایی (از جمله کنسرسیوم ها) که حق اجرای پروژه های مناقصه بین المللی توسط موسسات و سازمان های دولتی را دارند، کار دریافت شده از موسسه و سازمان مربوطه را بر عهده گرفته اند. (این برگه در طی درخواست الکترونیکی اسکن شده و به صورت آنلاین ارسال می شود.)

8. در مورد اشخاص حقوقی که از متخصصان خارجی در زمینه مهندسی، معماری، پیمانکاری و خدمات مشاوره ای استفاده می کنند، ارائه برگه حقوق و دستمزد که ثابت کند، در همین زمینه مهندسان، معماران، برنامه ریزان شهری که شهروند ترکیه هستند، اشتغال دارند. (این برگه در طی درخواست الکترونیکی اسکن شده و به صورت آنلاین ارسال می شود.)

9. برای شخصی که از جانب موسسه و سازمانی که پرسنل خارجی استخدام می کند مسئولیت انجام درخواست الکترونیکی (به عنوان کاربر) را برعهده دارد، ارائه وکالت نامه یا سندی محضری که نشان دهد شخصی که به عنوان کاربر درخواست اجازه کار را انجام داده است، در همان موسسه یا سازمان کار می کند.

10. کارفرما برای ثبت درخواست اجازه کار برای فرد خارجی باید امضای الکترونیکی داشته باشد. 

اعلام نتایج درخواست اجازه کار

نتایج درخواست هایی که مطابق با قوانین و مقررات انجام می شوند، معمولاً ظرف مدت 30 روز توسط وزارت کار و تأمین اجتماعی اعلام می گردد (مشروط بر اینکه کلیه اسناد کامل باشند). اگر درخواست از خارج از ترکیه انجام شود، نتیجه درخواست اجازه کار به وزارت امور خارجه ارسال می شود تا به نمایندگی مربوطه ترکیه اطلاع دهد. نتایج درخواست های اجازه کار برای "پرسنل اصلی" در سرمایه گذاری های مستقیم خارجی، که به عنوان سرمایه گذاری قابل توجه و مهم در نظر گرفته می شوند، ظرف مدت 15 روز اعلام می گردد (مشروط بر اینکه کلیه اسناد کامل باشند).

اجازه کار مشروط بر اینکه مغایرتی در توافق نامه های دو جانبه یا یک جانبه وجود نداشته باشد، حداکثر برای مدت 1 سال (بسته به مدت و شرایط اقتصادی قرارداد کار) اعطا می شود. اجازه کار برای مدت 2 سال قابل تمدید است، مشروط بر اینکه کارمند خارجی به کار خود در همان محل کار یا در همان شرکت و حرفه ادامه دهد. در پایان دوره کاری کل 3 ساله، اجازه کار می تواند به مدت 3 سال تمدید شود و کارمند خارجی می تواند با هر کارفرمایی که می خواهد کار کند.

افراد خارجی به شرط داشتن 8 سال سابقه کار قانونی و بدون وقفه در ترکیه می توانند اجازه کار نامحدود دریافت نمایند.

مشاغل ممنوع برای افراد خارجی در ترکیه

به طور خلاصه، مشاغلی که از سال 2016  برای خارجی ها ممنوع شده است به شرح زیر است:

1. دندانپزشکی ، مامایی و مراقبت از بیمار

2. داروسازی

3. دامپزشکی

4. مدیر مسئول در بیمارستانهای خصوصی

5. وکالت

6. دفتر اسناد رسمی (نوتر)

7. مامور امنیتی در موسسات خصوصی یا دولتی

8. صادرات محصولات دریایی (ماهی، صدف خوراکی، Midye (نوعی صدف)، اسفنج، مروارید و مرجان) غواصی، ناخدای کشتی، کارمند و خدمه کشتی در آبهای ترکیه

9. مشاور گمرک

10. راهنمای گردشگری

هزینه های درخواست اجازه کار (2020)

اجازه کار مدت دار (موقت یک ساله):

هزینه پرداختی: 932,90 لیر ترکیه

هزینه کارت: 110,00 لیر ترکیه

 

اجازه کار نامحدود:

هزینه پرداختی: 9331,60 لیر ترکیه

هزینه کارت: 110,00 لیر ترکیه

 

اجازه کار مستقل:

هزینه پرداختی: 9331,60 لیر ترکیه

هزینه کارت: 110,00 لیر ترکیه

پس از تأیید اجازه کار فرد خارجی، هزینه اجازه کار باید از طریق بانک های دولتی تعیین شده به کدهای حساب تعیین شده توسط وزارت خانواده و کار و خدمات اجتماعی واریز شود.

کلیه هزینه های مربوط به اخذ اجازه کار باید توسط کارفرما پرداخت شود. برای این منظور، هیچ گونه کسری از دستمزد کارمند خارجی توسط کارفرمایان انجام نمی گیرد و هیچگونه درخواست پرداخت از کارمند نمی تواند انجام شود.

سایت های کاریابی در ترکیه

در ترکیه سایت های کاریابی بسیاری وجود دارد که فرد جویای کار می تواند با ثبت CV و مشخصات خود با کارفرمایانی که نیاز به نیروی کار دارند در ارتباط باشند. در این سایت ها لیست تمام مشاغل در شهرها و مناطق مختلف و تفکیک شده به صورت تمام وقت و پاره وقت وجود دارد که امکان جستجوی شغل با شرایط مورد نظر را به افراد جویای کار می دهد. از جمله این سایت های معتبر می توان موارد زیر را نام برد:

https://www.yenibiris.com/

https://www.kariyer.net/

https://www.eleman.net/

https://www.isbul.net/

https://www.secretcv.com/

https://tr.indeed.com/

https://armut.com/

 

می توانید با مراجعه به لینک https://turkey-study.com/blog/bolumler-360 در مورد رشته های دانشگاهی و شغل های مربوط به آن ها اطلاعات کاملی کسب کنید.

لینک منابع:

https://seskurumsal.com/tr/i-15/calisma-izinleri/izin-alma-yukumlulugu

https://www.atakurumsal.com/yabanci-calisma-izni-nasil-alinir/

برای اطلاعات بیشتر:

تحصیل در ترکیه

بورسیه تحصیلی در ترکیه

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

راه های ارتباط با ما:

سایت:

www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068
تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

راهنمای اخذ اجازه کار در ترکیه
راهنمای اخذ اجازه کار در ترکیه

متروپل ونک