تحصیل و اقامت در ترکیه برای افراد زیر 18 سال

تحصیل و اقامت در ترکیه برای افراد زیر 18 سال

افراد زیر 18 سال با داشتن یکی از شرایط زیر می توانند در ترکیه اقدام به دریافت اقامت نمایند:

1. در صورتی که پدر و مادر هر دو همراه فرزندشان در ترکیه اقامت داشته باشند: در این صورت ارائه شناسنامه های ترجمه و تایید شده والدین و فرزند یا فرزندان زیر 18 سال و نیز سند ازدواج پدر و مادر (باید ترجمه و تایید شده در سفارت ترکیه در ایران باشد) برای درخواست اجازه اقامت کافیست و در واقع فرزند از طریق اجازه اقامت خانوادگی می تواند در ترکیه اقامت داشته و تحصیل نماید.

2. در صورتی که تنها یکی از والدین قصد اقامت در ترکیه را داشته باشد: در این صورت علاوه بر ارائه شناسنامه ها و سند ازدواج والدین به صورت ترجمه و تایید شده،  پدر یا مادری که قصد اقامت در ترکیه را ندارد، باید رضایت خود را مبنی بر اقامت و تحصیل فرزندش در ترکیه به صورت رسمی اعلام نماید و این رضایت نامه مورد تایید سفارت ترکیه در ایران قرار بگیرد و به صورت ترجمه و تایید شده (توسط نوتر) برای درخواست اجازه اقامت ارائه گردد. در صورت طلاق والدین، پدر یا مادری که قصد اقامت در ترکیه به همراه فرزند خود را دارد، باید مدرکی را مبنی بر داشتن حق حضانت فرزند از جانب دادگاه ایران که ترجمه رسمی شده و مورد تایید سفارت ترکیه در ایران قرار گرفته شدهاست، جهت درخواست اجازه اقامت ارائه نماید. همین طور در مواردی که یکی از والدین در قید حیات  نباشد، باید گواهی فوت ایشان با ترجمه رسمی مورد تایید سفارت ترکیه در ایران قرار بگیرد و برای درخواست اجازه اقامت ارائه گردد.

3. در صورتیکه هیچ کدام از والدین قصد اقامت در ترکیه به همراه فرزند زیر 18 سال خود را نداشته باشند: در این صورت والدین ملزم به معرفی شخصی دیگر به عنوان کفیل قانونی فرزندشان در ترکیه هستند.

افراد زیر 18 سال پس از دریافت اجازه اقامت در ترکیه می توانند اقدام به ادامه تحصیل در "مدارس ایرانی واقع در ترکیه" ، "مدارس ترکی" و یا "مدارس بین المللی" نمایند. در صورتیکه دانش آموز مقاطع قبلی را در ایران گذرانده باشد و قصد ادامه تحصیل در مدارس ترکی را داشته باشد، باید اقدام به معادل سازی (دنکلیک) آخرین مدرک تحصیلی وی در ایران نمایند. این کار با داشتن اصل و ترجمه (ترجمه رسمی) آخرین کارنامه تحصیلی دانش آموز در ایران (با داشتن مهر و تمبر اداره آموزش و پرورش ایران) و نیز ارائه اصل و کپی پاسپورت به مرکز آموزش و پروش ترکیه انجام می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و هزینه های مدارس ایرانی واقع در ترکیه، مدارس ترکی و مدارس بین المللی ترکیه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

https://turkey-study.com/blog/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87-70

دانش آموزان همچنین می توانند در حین تحصیل اقدام به یادگیری زبان ترکی استانبولی و شرکت در آزمون زبان ترکی (تومر) در آموزشگاه های رسمی و یا دانشگاه ها نمایند. دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی در اکثر آموزشگاه ها و دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه برگزار می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون تومر (TOMER)، محتوای آزمون، منابع آزمون، محل و تاریخ های برگزاری مختلف آزمون هزینه شرکت در آزمون و ... می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

https://turkey-study.com/blog/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-TOMER-17

 

راه های ارتباط با ما:

سایت:

www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068
تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

 

تحصیل و اقامت در ترکیه برای افراد زیر 18 سال
تحصیل و اقامت در ترکیه برای افراد زیر 18 سال
نظرات کاربران
ارسال نظر


متروپل ونک