پذیرش بدون کنکور در دانشگاه های خصوصی ترکیه

پذیرش در دانشگاه های ترکیه

نحوه پذیرش در دانشگاه های دولتی ترکیه معمولا بر اساس آزمون های YOS  و SAT  و گاهی بر اساس معدل دیپلم است.

آزمون یوس (YOS)، آزمونی است که شامل سه درس هوش، هندسه و ریاضی است که یک بار در سال از طرف دانشگاه های مختلف ترکیه برگزار می شود و آزمون ست (SAT)، آزمونی است که شامل دروس زبان انگلیسی و ریاضی است و سالیانه چهار بار در ماههای اسفند، اردیبهشت، تیر و مهر برگزار می شود.

با توجه به رقابت زیاد در این آزمون ها و وجود شرط کسب حداقل نمره و همچنین تاثیرگذاری غیرمستقیم معدل دیپلم و سن فرد، شرایط قبولی در رشته های پرطرفدار سخت است. همچنین به دلیل متقاضیان زیاد حتی با کسب نمرات بالا امکان پر شدن سریع ظرفیت و عدم قبولی در بسیاری از دانشگاه ها وجود دارد. علاوه بر این برای شرکت در این آزمون ها نیاز به آمادگی در دروس ذکر شده و شرکت در کلاس ها و همچنین پرداخت هزینه های گزاف برای شرکت در هریک از آزمون ها و سفر به کشور ترکیه و یادگیری زبان انگلیسی و یا ترکی برای متوجه شدن سوالات آزمون است.

http://turkey-study.com/cdn/file/dl/103868

 

پذیرش بدون کنکور در دانشگاه های خصوصی ترکیه

با توجه به شرایط ذکر شده در اخذ پذیرش برخی از دانشگاه های خصوصی و معتبر ترکیه نیازی به شرکت در هیچ آزمونی نیست و برای اخذ پذیرش تنها داشتن مدرک دیپلم با معدل بالای 12 کافیست. در اکثر دانشگاه های خصوصی ترکیه امکان پذیرش در رشته ها ی مختلف از جمله پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی و ... به صورت تضمینی و بدون آزمون وجود دارد.

با توجه به اینکه در ترکیه بیش از 80 دانشگاه خصوصی وجود دارد در لیست زیر تعدادی از معتبرترین های آنها را معرفی می کنیم. لازم به ذکر است، دانشگاه های خصوصی در استانبول بیشتر از سایر استان ها است.

دانشگاه کوچ واقع در شهر استانبول (مورد تایید وزارت بهداشت)

دانشگاه یدی تپه واقع در شهر استانبول (مورد تایید وزارت بهداشت)

دانشگاه باهچه شهیر واقع در شهر استانبول (مورد تایید وزارت بهداشت)

دانشگاه آجی بادم واقع در شهر استانبول (مورد تایید وزارت بهداشت)

دانشگاه باشکنت واقع در شهر آنکارا (مورد تایید وزارت بهداشت)

دانشگاه بیلکنت واقع در شهر آنکارا

دانشگاه آتیلیم واقع در شهر آنکارا

دانشگاه بیلگی واقع در شهر استانبول

دانشگاه سابانجی واقع در شهر استانبول

دانشگاه مدیپل واقع در شهرهای استانبول و آنکارا

دانشگاه ایستنیه واقع در شهر استانبول

دانشگاه آیدین واقع در شهر استانبول

دانشگاه اوکان واقع در شهر استانبول

دانشگاه بیرونی واقع در شهر استانبول

دانشگاه مال تپه واقع در شهر استانبول

دانشگاه کنت واقع در شهر استانبول

دانشگاه لقمان حکیم واقع در شهر آنکارا

دانشگاه هالیچ واقع در شهر استانبول

دانشگاه TOBB واقع در شهر آنکارا

دانشگاه ینی یوزییل واقع در شهر استانبول

دانشگاه آلتین باش واقع در شهر استانبول

دانشگاه ازمیر اکونومی واقع در شهر ازمیر

دانشگاه بزمی عالم واقع در شهر استانبول

دانشگاه یاشار واقع در شهر ازمیر

دانشگاه بیکنت واقع در شهر استانبول

دانشگاه قدیر هاس واقع در شهر استانبول

دانشگاه ازمیر تیرناز تپه واقع در شهر ازمیر

دانشگاه اوسکودار واقع در شهر استانبول

دانشگاه گالاتا واقع در شهر ازمیر

دانشگاه گلیشیم واقع در شهر استانبول 

دانشگاه کوعلی ساغلیک واقع در شهر کوجاعلی 

دانشگاه کاراتای واقع در شهر قونیه 

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی

دانشگاههای خصوصی ترکیه، بدون هیچ گونه حمایتی از طرف دولت، کلیه بخش ها و کادر علمی خود را تشکیل داده و هزینه های خود را پرداخت می کنند و این هزینه را از طریق پذیرش دانشجویان خارجی، شهریه دانشجویان و انجام پروژه های مختلف تامین می کنند.

شهریه ها با توجه به رشته ها و دانشگاه متفاوت بوده و از 2000 الی 27000 دلار متغیر است. قیمت ها هر ساله در سال آموزشی جدید به روز شده و ثبت نام ها بر اساس این قیمت ها انجام می شود. لازم به ذکر است در اکثر دانشگاه های خصوصی ترکیه شهریه ها به دلار پرداخت می شود و شهریه هر دانشجو تا پایان تحصیل ثابت باقی می ماند.

 

رشته های قابل پذیرش در دانشگاه های خصوصی ترکیه

در دانشگاه های خصوصی ترکیه در تمامی رشته های پزشکی، پیراپزشکی، مهندسی و هنر میتوان بدون آزمون پذیرش تضمینی دریافت کرد و در میان این رشته ها، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی متقاضیان زیادی دارد.

 

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های خصوصی ترکیه

موسسه متروپل ونک به واسطه داشتن دفاتر در شهر استانبول و آنکارا و بیش از یک دهه فعالیت در زمینه تحصیلی به عنوان یک موسسه معتبر با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه طرف قرار است، از این رو این امکان برای ما فراهم است که به صورت تضمینی، با بیشترین تخفیف و حداقل قیمت برای داوطلبان و متضاقیان در رشته ها و دانشگاه های مختلف پذیرش دریافت کنیم.

تنها مدارک لازم برای دریافت پذیرش در این دانشگاه ها به صورت زیر است:

مدارک تحصیلی دوازده ساله

پاسپورت

عکس

 

تحصیل بدون کنکور در دانشگاه های خصوصی ترکیه

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های خصوصی ترکیه 

دانشگاه کوچ (KOC UNIVERSITESI)

دانشگاه کوچ یکی از بهترین دانشگاه های کشور ترکیه می باشد .ماموریت اصلی این دانشگاه پرورش شایسته ترین فارغ التحصیلان که دارای صلاحیت بین المللی است، می توانند خلاق، مستقل و عینی فکر کنند و رهبرانی مطمئن هستند. همزمان، تحقیقات انجام شده در دانشگاه کوچ به توسعه علمی در مقیاس بین المللی کمک می کند و توسعه فناوری، اقتصادی و اجتماعی را تقویت می کند. دانشگاه کوچ به طور مداوم در تلاش است تا دانش خود را ارتقا دهد و به عنوان الگوی تعالی نهادی به کشور ترکیه و بشریت خدمت کند.

دانشجویان دانشگاه کوچ آموزش می بینند تا رهبران رشته های خود باشند، شجاعت فکری برای پرسش، تفکر انتقادی، سازنده و خلاق برای تجزیه و تحلیل و ایجاد دانش و فرمول بندی نتایج و برنامه های جدید، و کنجکاوی و انگیزه یادگیری مادام العمر دارند. در حالی که حافظ ارزشهای دموکراتیک و آزادی اندیشه هستند.

رتبه بین المللی

دانشگاه کوچ رتبه 11 کشوری و رتبه 1151 بین المللی را به خود اختصاص داده است.

 

دانشگاه آجی بادم (ACI BADEM UNIVERSITESI)

همانطور که می دانید در بحث تحصیل در ترکیه زمانی که صحبت از دانشگاه های خصوصی باشد این اندیشه که ممکن است دانشگاه های خصوصی ترکیه از  اعتبار علمی و امکانات کمتری نسبت به دانشگاه های دولتی ترکیه برخودار باشند به ذهن متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه، دندانپزشکی در ترکیه، داروسازی در ترکیه ، مهندسی و ...

خطور می کند. اما باید به شما بگوییم که این اندیشه کاملا نادرست است. بسیاری از دانشگاه های خصوصی ترکیه از اعتبار علمی بین المللی بالایی برخور دارند و چه بسا امکانات زیاد و باکیفتی نیز برای دانشجویان فراهم می کنند. یکی از این دانشگاه ها دانشگاه آجی بادم است. دانشگاه آجی بادم در شهر استانبول یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های ترکیه در  بین دانشگاه های خصوصی می باشد. اگر شما متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی و رشته های مربوط به علوم بالینی در یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه هستید این دانشگاه می تواند گزینه مناسبی باشد.

رتبه بین المللی

دانشگاه آجی بادم در سال 2020 در رتبه 5825 بین المللی و 102 کشوری قرار گرفت قرار گرفت.

 

دانشگاه باشکنت (BASKENT UNIVERSITESI)

دانشگاه باشکنت واقع در شهر آنکارا پایتخت جمهوری ترکیه یکی از دانشگاه های وقفی خصوصی موجود در کشور ترکیه می باشد.این دانشگاه در سال ۱۹۹۴ توسط سازمان وقفی درمان سوختگی و پیوند اعضای ترکیه و سازمان وقفی آموزشی Haberal تأسیس شده است. 

این دانشگاه دارای ۱۲ دانشکده، ۷ انستیتو، ۱ کنسرواتوار و ۸ مدرسه ی آموزش عالی بوده، در مجموع دارای ۱۷۰۰۰ هزار دانشجو می باشد.دانشگاه باشکنت یکی از دانشگاه هایی است که متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ترکیه با توجه به قرار داشتن این دانشگاه در آنکارا و امکانات آموزشی خوب این دانشگاه انتخاب می کنند. این دانشگاه دارای یک بیمارستان و ۲ پلی کلینیک تخصصی در آنکارا و تعداد زیادی پلی کلینیک و مراکز تحقیقی در شهر های مختلف کشور ترکیه دارا می باشد.

دانشگاه Başkent در قالب ۱۲ دانشکده ی خود (دانشکده های پزشکی در ترکیه ، دندانپزشکی در ترکیه ، داروسازی در ترکیه ، هنرهای زیبا و معماری، ادبیات و علوم، حقوق، علوم اداری و اقتصادی، ارتباطات، مهندسی، علوم آموزشی، علوم بهداشت و سلامتی، علوم تجاری و بازرگانی) در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، معماری و طراحی داخلی، مدیریت، مهندسی کامپیوتر، مهندسی پزشکی، مهندسی عمران، بانکداری، حسابداری، گردشگری، تغذیه، فیزیوتراپی، تربیت بدنی  و ... همه ساله اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

رتبه بین المللی

دانشگاه باشکنت در رتبه بندی سایت uniRank در سطح کشوری دارای رتبه ی ۲۷ و در سطح جهانی دارای رتبه بندی ۲۳۹۹ می باشد.

 

دانشگاه بیلکنت (BILKENT UNIVERSITESI)

 دانشگاه بیکنت یکی از دانشگاه های خصوصی- وقفی ترکیه می باشد. این دانشگاه در شهر استانبول واقع شده است. تاریخ تاسیس این دانشگاه سال ۱۹۹۷ بوده و توسط بنیاد وقفی Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı بنیانگذاری شده است.

این ۴ پردیس به ترتیب در مناطق  MASLAK ،BEYLIKDUZU،HADIMKOY و TAKSIM می باشند. از آنجاییکه یکی از دغدغه های متقاضیان و علاقمندان به تحصیل در ترکیه محل استقرار دانشگاه و دسترسی آسان به مناطق کلیدی شهر محل تحصیل می باشد، این دانشگاه در منطقه یاد شده مستقر شده تا دانشجویان بتوانند به راحتی به دانشکده های مختلف و بخش های اداری دسترسی داشته باشند.این دانشگاه در منطقه MASLAK دارای یک خوابگاه با ۱۲۱ اتاق می باشد و دانشجویان می توانند با مراجعه به بخش مربوط به امکانات رفاهی دانشگاه از این خوابگاه استفاده نمایند.دانشگاه بیکنت دارای ۸ دانشکده، ۱ انستیتو و ۴ مدرسه ی آموزش عالی می باشد.

رتبه بین المللی

دانشگاه بیکنت در رتبه بندی سایت uniRank در سطح کشوری دارای رتبه ۵۵ و در سطح جهانی دارای رتبه ی ۳۷۱۲ است.دانشگاه در حال حاضر دارای ۴ پردیس در نقاط مختلف و مرکزی شهر استانبول می باشد.

 

دانشگاه آتیلیم (ATILIM UNIVERSITESI)

در این مطلب برای متقاضیان تحصیل در ترکیه که به شهر آنکارا علاقه دارند دانشگاه آتیلیم را معرفی خواهیم کرد. تنوع رشته های مختلف در این دانشگاه و کیفیت بالای علمی آن موجب شده است که به مقصد بسیاری از دانشجویان خارجی تبدیل شود.

دانشگاه آتیلیم که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد توسط امور اوقاف آتیلیم در تاریخ 15 ژوئیه سال 1997 با تصویب قانون شماره 2547 تاسیس شد. هدف اصلی این دانشگاه آموزش با کیفیت، افزایش علم و فناوری و تحقیق و تفحص برای آینده کشور بوده است. این دانشگاه که در شهر آنکارا بنا شده است همواره از اهداف مشخص شده پیشی نیز گرفته است. دانشگاه آتیلیم دارای 42 رشته در مقطع کارشناسی، 33 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 12 رشته در مقطع دکترا می باشد.

رتبه بین المللی

دانشگاه آتیلیم در سال 2020 طبق رتبه بندی THE در رتبه 1000-801  قرار دارد.

 

دانشگاه سابانجی (SABANCI UNIVERSITESI)

اگر متقاضی تحصیل در ترکیه و در رشته های غیر پزشکی هستید دانشگاه سابانجی می تواند گزینه عالی برای ادامه تحصیل در کشور ترکیه باشد. این دانشگاه علاوه بر خدمات آموزشی  بسیار با کیفیت و اساتید کاملا مجرب این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید بعد از اتمام یک مقطع در این دانشگاه ادامه تحصیل خود را در کشور های اروپایی و آمریکایی دنبال کنید. دانشگاه سابانجی یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی در کشور ترکیه است که در محله  Tuzla شهر استانبول قرار دارد. رشته های تحصیلی این دانشگاه بیشتر در زمینه مهندسی، مدیریت و علوم پایه هستند.

ایده تاسیس دانشگاه سابانجی در سال 1994 توسط انجمن سابانجی داده شد. در تاریخ 22 آگوست 1995 در کشور ترکیه بیش از 50 نفر با عناوین مختلف علمی از جمله محققان و دانشمندان در یک کنفرانس تحقیقاتی با چشم انداز یک دانشگاه جهانی گرد هم آمدند. در این کنفرانس فلسفه تاسیس این دانشگاه جهانی در شهر استانبول پدیدار شد. سپس یک روند تحقیقاتی در زمینه موسسات پیشرفته آموزشی آغاز گردید اما در نهایت به جای انتخاب یک موسسه به عنوان الگو یا تکرار نمونه های موجود تصمیم بر این شد که یک دانشگاه جدید و بی نظیر طراحی شود به این شکل بود که از سال 1999 ثبت نام دانشجویان در این دانشگاه آغاز شد. دانشگاه سابانجی، خود به عنوان الگویی برای بسیاری از دانشگاه های دیگر قرار گرفت.

رتبه بین المللی

دانشگاه سابانجی در سال 2020 طبق رتبه بندی  THE در رتبه 530-521 و بر اساس رتبه بندی QS در رتبه 401-500 قرار گرفت.

 

دانشگاه مدیپل (MEDIPOL UNIVERSITESI)

یکی از سؤالاتی که اغلب متقاضیان تحصیل در ترکیه و همچنین خانواده های مقیم کشور ترکیه مایل به دانستن آن می باشند موضوع دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه می باشد. باید در ابتدا به این نکته اشاره کرد که دانشگاه های خصوصی در کشور ترکیه به دو طریق تأسیس  و اداره می شوند.

یکی از این روش ها با سرمایه گذاری شرکت ها و تشکلهای بخش خصوصی بوده و دیگری با اهتمام تشکلهای وقفی می باشد. تشکل های وقفی به دلیل دارا بودن توان بیشتر مالی و همچنین حمایتهای دولتی در کشور ترکیه اقدام به تأسیس دانشگاه های بسیاری نموده اند که دانشگاه مدیپل یکی از این دانشگاه ها می باشد.

این دانشگاه در سال ۲۰۰۹ میلادی توسط سازمان وقفی آموزش، بهداشت و تحقیقات کشور ترکیه تأسیس شد. یکی از از موسسین و بنیانگذاران این دانشگاه آقای دکتر پرفسور Fahrettin Koca وزیر بهداشت کنونی جمهوری ترکیه می باشد. این دانشگاه در دو بخش آسیایی و اروپایی استانبول دارای دو پردیس می باشد. در کشور ترکیه به محل استقرار ساختمان و متعلقات دانشگاه کامپوس Kampus و یا یرلشکه Yerleske گفته می شود.

در بخش اروپایی استانبول منطقه ی هالیچ  Halic Yerleskesi و در بخش آسیایی آن منطقه ی کاواجک Kavacik Yerleskesi پردیس های این دانشگاه هستند. همچنین بیمارستان علوم پزشکی این دانشگاه در بخش اروپایی استانبول (Medipol Mega Universite Hastanesi (Bagcilar Yerleskesi جای دارد

رتبه بین المللی

دانشگاه آجی بادم در سال 2020 در رتبه 4354 بین المللی و 76 کشوری قرار گرفت قرار گرفت.

 

دانشگاه ایستینیه (ISTINIYE UNIVERSITESI)

برای بسیاری از متقاضیان تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه داشتن اطلاعات در مورد این دانشگاه ها ضروری می باشد. در این راستا دانشگاه ایستینیه در شهر استانبول با داشتن ۳ بیمارستان بسیار لوکس و مجهز به نامهای Liv Hospital و Medical Park  و VM Medical Park میتواند به عنوان یکی از بهترین انتخابهای این دسته از متقاضیان باشد. دانشگاه ایستینیه در سال ۲۰۱۵ میلادی از سوی بنیاد وقفی آناتولی قرن ۲۱ تاسیس شد. این دانشگاه همچنین در زمینه ی همکاری های آموزشی بین المللی تبادل دانشجو مانند اراسموس با بسیاری از دانشگاه های معتبر اروپایی در کشورهای  انگلستان، فرانسه، آلمان، اسپانیا، پرتغال، جمهوری چک، لهستان، رومانی، سویس، و کشور های غیر اروپایی مانند کره جنوبی، آمریکا، چین و ... همکاری می نماید. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ترکیه در رشته ی پزشکی، علوم سلامتی و بهداشت، مهندسی، مدیریت و سایر رشته ها می توانند از این امکانات برای پیشبرد اهداف علمی و آموزشی خود استفاده نمایند.

فضاهای آموزشی این دانشگاه  واقع در مناطق قابل دسترس استانبول مانند Topkapi قرار دارد که دسترسی دانشجویان این دانشگاه را بسیار راحت کرده است.

 

دانشگاه آیدین (AYDIN UNIVERSITESI)

یکی از دانشگاه های خصوصی-وقفی کشور جمهوری ترکیه است که با همت بنیاد وقفی آموزش و فرهنگ آناتولی (آنادولو) در سال ۲۰۰۳ تأسیس گردید.

این دانشگاه بر اساس آمار YÖK (سازمان آموزش عالی) ترکیه مابین سالهای ۲۰۱۶-۲۰۰۷ در بین دانشگاه های خصوصی ترکیه از جانب متقاضیان داخل ترکیه برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی بیشترین استقبال را داشته است. همچنین در سال تحصیلی ۲۰۱۶-۲۰۱۵ این دانشگاه بیشترین تعداد دانشجوی خارجی را در بین دانشگاه های خصوصی-وقفی را داشته است.

این دانشگاه دارای ۱۲ دانشکده، ۵ مدرسه ی آموزش عالی و یک انستیتوی تحصیلات تکمیلی است که رشته های مختلفی در سطوح فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در این واحدهای آموزشی ارائه می شود. جهت آشنایی متقاضیان تحصیل در ترکیه در ادامه به معرفی این واحدهای آکادمیک خواهیم پرداخت.

رتبه بین المللی

دانشگاه  ISTANBUL AYDIN UNIVERSITESI در رتبه بندی سایت uniRank دارای رتبه ی ۴۸ در بین دانشگاه های ترکیه و دارای رتبه ی ۳۵۰۲ در بین دانشگاه های جهان را دارا می باشد.

 

دانشگاه بیرونی (BIRUNI UNIVERSITESI)

دانشگاه بیرونی یکی از برترین دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه در زمینه رشته های پزشکی در ترکیه و سلامت می باشد. این دانشگاه که توسط امور اوقاف بنا شده است هر ساله میزبان بسیاری از متقاضیان تحصیل در ترکیه می باشد. نکته بخصوص در مورد دانشگاه بیرونی بورسیه دانشگاه است که از طریق آزمون توسط خود دانشگاه انجام می شود و این امکان را فراهم می کند افرادی که به تحصیل در ترکیه علاقه دارند با قبول شدن در این آزمون بتوانند در یکی از با کیفیت ترین دانشگاه های خصوصی ترکیه با شهریه کم به ادامه تحصیل بپردازند.

دانشگاه بیرونی نام خود را از دانشمند معروف ابوریحان بیرونی که در زمینه پزشکی، ستاره شناسی، داروسازی در ترکیه ، فیزیک و ... آثار ارزشمندی دارد الهام گرفته است. این دانشگاه دارای 6 دانشکده و 1 آموزش عالی فنی حرفه ای می باشد که تمامی آنها در زمینه سلامت و بهداشت می باشند. فعالیت اصلی این دانشگاه از سال تحصیلی 2015-2014 شروع شده است.

رتبه بین المللی

دانشگاه بیرونی در سال 2020 رتبه بین المللی 6854 و رتبه کشوری 131 را کسب کرد.

 

دانشگاه مال تپه (MALTEPE UNIVERSITESI)

دانشگاه مالتپه Maltepe Universitesi یکی از دانشگاه های خصوصی-وقفی ترکیه در استانبول است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۷ از جانب بنیاد وقفی آموزشی  (Istanbul Marmara Egitim Vakfi IMEV) تأسیس شد.

محل قرارگیری این دانشگاه در بخش آسیایی شهر استانبول، منطقه جنگلی شهرک آموزشی مارمارا است. اصول اساسی این دانشگاه با شعار آزادی اندیشه، آموزش مدرن و علم جهانی  تعریف شده است.

این دانشگاه دارای ۹ دانشکده، ۱ انستیتوی تحصیلات تکمیلی و ۳ مدرسه ی آموزش عالی می باشد.


رتبه بین المللی

دانشگاه مالتپه در رتبه بندی سایت uniRank در سطح کشوری دارای رتبه ی ۶۹ و در سطح جهانی دارای رتبه ی ۴۰۲۴ می باشد.

 

دانشگاه کولتور  (KULTUR UNIVERSITESI)

دانشگاه كولتور استانبول كه یك دانشگاه خصوصی است كه با قانون شماره 4281 مصوب 9 ژوئیه 1997 در مجمع بزرگ ملی تركیه تأسیس شد. دستیابی دولت جمهوری ترکیه و ملت ترکیه به هدف ثابت در راه "فراتر رفتن از سطح تمدن مدرن" تنها با ارائه آموزش خوب به جوانان در هر مرحله حاصل می شود. به همین دلیل، در این زمینه، هدف اصلی دانشگاه كولتور استانبول ارائه آموزش با كیفیت بالا است. دانشگاه کولتور در سال تحصیلی 1997-1998 در سه دانشکده: دانشکده علوم و ادبیات (ریاضیات-کامپیوتر)، دانشکده اقتصاد و علوم اداری (گروه مدیریت بازرگانی)، دانشکده مهندسی و معماری (گروه های مهندسی عمران و مهندسی کامپیوتر)؛ و در زمینه های برنامه مدیریت بازرگانی و برنامه نویسی رایانه ای و دانشکده های حرفه ای تجارت و علوم فنی، فعالیت آموزشی خود را با 157 دانشجو و 32 کادر علمی آغاز کرده است.

رتبه بین المللی

دانشگاه رتبه کشوری 52  و رتبه بین المللی 3156  را به خود اختصاص داده است.

 

دانشگاه گلیشیم (GELISIM UNIVERSITESI)

دانشگاه استانبول گلیشیم در سال 2008 توسط بنیاد وقف آموزش فرهنگ و بهداشت و خدمات اجتماعی مدرسه ی فنی و حرفه ای با نام استانبول گلیشیم تاسیس شد.

در تاریخ 2008/07/08 در روزنامه رسمی به شماره 17261 از طرف وزارت آموزش ملی بنا بر قانون شماره 2547 ماده شماره 2 مدرسه ی فنی و حرفه ای گلیشیم شروع به فعالیت کرد.

در تاریخ 2001/02/17 بر اساس قانون 6114 دانشگاه استانبول گلیشیم نیز تاسیس شد و در سال تحصیلی 2018-2019 به فعالیت آموزشی خود با 3 دانشکده، 3 انستیتو، 4 دانشکده کاردانی و 2 مدرسه ی فنی حرفه ای ادامه می دهد.

رتبه بین المللی

دانشگاه استانبول گلیشیم دارای رنکینگ ملی: 81 و جهانی: 4609 است.

 

دانشگاه اسنیورت (ESENYURT UNIVERSITESI)

دانشگاه اسن یورت استانبول مطابق با قوانین و مقررات قانون اساسی جمهوری ترکیه و قانون آموزش عالی به شماره 2547 و رعایت آیین نامه های بنیاد های موسسات آموزشی توسط بنیاد آموزش فرهنگ و بهداشت یشیل کوی تاسیس شد.

بنیاد آموزش بهداشت و فرهنگ یشیل کوی در سال 2011 با هدف ارائه خدمات در زمینه های اجتماعی، فرهنگی و بهداشتی در استانبول تاسیس شده است.

این دانشگاه با هدف جمع آوری افراد خلاق و کارآفرین بر اساس اصول و ارزش های قانون اساسی کشور با داشتن 296 دانشجو در 6 بخش و 8 رشته در زمان تکمیل ظرفیت پاییز سال تحصیلی 2013-2014  فعالیت آموزشی خود را جهت تحصیل در ترکیه آغاز کرد.

این دانشگاه دارای 4 دانشکده مقطع لیسانس، 2 دانشکده کاردانی، 3 انستیتو است.

رتبه بین المللی 

دانشگاه اسنیورت دارای رنکینگ ملی: 156و جهانی: 8123 است.

 

دانشگاه ایشیک (ISIK UNIVERSITESI)

دانشگاه ایشیک جهت تحصیل در ترکیه توسط بنیاد وقف مدارس فیضیه در 1996 تاسیس شد این بنیاد 134 سال تجربه آموزش را دارد. این موسسه فعالیت خود را با مدرسه ی فیضیه در سلانیک شروع کرد و از زمان امپراطوری عثمان و تبدیل آن به جمهوری ترکیه شاهد حاکمیت ملی، اصول و اصلاحات آتاتورک بوده است و در سال 1934 با تایید مصطفی کمال آتاتورک به عنوان دبیرستان ایشیک نامگذاری شد.

همچنین مدرسه ی Şemsi Efendi جایی که مصطفی کمال آتاتورک در آنجا تحصیل کرده از جمله مدارس وابسته به وقف مدارس فیضیه می باشد به همین خاطر جر افتخارات بنیاد و تمامی مدارس از جمله دانشگاه ایشیک می باشد.

دانشگاه ایشیک مانند مهد کودک های ارن کوی مدارس ابتدایی نیشان تاشی و دبیرستان آیاز به زنجیره ی آموزشی مدرسه ی فیضیه اضافه شد و از ابتدا پایه های محکمی را در زمینه آموزش بنا کرد. این دانشگاه با کادر مجرب و اساتید دانشمند کشور در راه پیشرفت دانشجویان خود تلاش می کند.

دانشگاه ایشیک که از سال 1996 فعالیت آموزشی خود را آغاز کرده در حال حاضر دارای 5 دانشکده با 41 رشته ی تحصیل مقطع  کارشناسی، 2 دانشکده کاردانی با 22 رشته ی تحصیلی، 3 انستیتو با 31 رشته ی تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد و 6 رشته ی تحصیلی جهت مقطع دکتری و 1 دانشکده زبان های خارجی آماده ی ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان خود می باشد.

رتبه بین المللی 

این دانشگاه دارای رنکینگ ملی: 66 و جهانی: 4015 است.

 

دانشگاه لقمان حکیم (LOKMAN HEKIM UNIVERSITESI)

نوع دانشگاه: خصوصی (وقفی)

شهر: آنکارا

تاریخ تاسیس: دانشگاه لقمان حکیم توسط موسسه وقف محبت در سال 2017 تاسیس شده است.

دانشگاه لقمان حکیم فعالیت های علمی خود را در سال تحصیلی 2018-2019 با ارائه 7 رشته کارشناسی و 2 رشته کاردانی در 5 دانشکده و 1 کالج که دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده داروسازی، دانشکده علوم ورزشی و دانشکده حرفه ای هستند، آغاز کرد. علاوه بر این ها در انستیتو علوم سلامت 8 رشته برای مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود.

دانشگاه لقمان حکیم هر فرصتی را برای حمایت از دانشجویان جهت صلاحیت در زمینه بهداشت ارائه می دهد و امکانات ویژه ای برای انجام تحقیقات در آزمایشگاه هایی که با آخرین فن آوری ساخته شده و مجهز به تجهیزات مدرن هستند فراهم می کند.

 

دانشگاه هالیچ (HALIC UNIVERSITESI)

دانشگاه هالیچ یک دانشگاه خصوصی است که توسط بنیاد وقف (بچه های ما) براساس مفاد قانون آموزش عالی به شماره 2547 در تاریخ 15/01/1998 با توجه به قانون ماده 2809 جهت تحصیل در ترکیه تاسیس شده است.

دانشگاه هالیچ با داشتن سابقه 20 ساله یکی از قدیمی ترین دانشگاه های خصوصی  ترکیه است این دانشگاه دارای داشکده های مختلف، مدارس، انستیتو، هنرستان و ... می باشد که با توجه به موقعیت جغرافیایی و واقع شدن آن در شهر استانبول از مزیت های این دانشگاه می باشد.دانشگاه هالیچ اکنون دارای 6 دانشکده، 3 مدرسه حرفه ای (کاردانی)، 1 هنرستان، 1 مدرسه ی فنی و حرفه ای، 3 انستیتو می باشد که جمعا در مقاطع کاردانی، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری نزدیک به 10000 دانشجو موفق مشغول به تحصیل در ترکیه دارد.

رتبه بین المللی 

این دانشگاه دارای رنک ملی: 82، جهانی: 4625 است.

 

دانشگاه قدیر هاس (KADIRHAS UNIVERSITESI)

پایه و اساس این دانشگاه که در سال 1992 توسط بنیاد قدیر هاس (هسواک) به رهبری مرحوم قدیر هس آغاز شده است، با قانون شماره 4263 در تاریخ 1997.05.28 انجام شد. ساخت پردیس Selimpaşa از سال 1998 شروع شد و مرمت کارخانه سیگار تاریخی Tekel Cibali در سواحل Golden Horn که بخش مهمی از پردیس مرکزی را تشکیل می دهد در سال 1999 شروع به کار کرد. این دانشگاه، که شروع به استفاده از پردیس Bahçelievler  در دوره 2001-2000 فعالیتهای خود را از سال تحصیلی 2002-2001 به کلیه پردیسهای Cibali ، Selimpaşa و Bahçelievler  گسترش داده است. در اواخر سال 2007 یک بلوک مدرن D برای گسترش پردیس Cibali ساخته شد. سالن ورزشی و امکانات مرتبط در سال 2008 با همکاری شهرداری فاتح، محقق شد. نام پردیس Cibali در 28 مارس 2007 به پردیس Kadir Has تغییر یافت. رئیس موسس دانشگاه پروفسور دکتر Ergür Tütüncüoğlu در سال 2002 به عنوان پروفسور منصوب شد. دکتر به یلت یلماز؛ وی در فوریه 2010 استاد سومین استاد برجسته دانشگاه بود.

 

دانشگاه گدیک (GEDIK UNIVERSITESI)

دانشگاه گدیک یکی از دانشگاه های خصوصی در شهر استانبول و محله جمهوریت می باشد که توسط فردی با نام halil kaya gedik (هالیل کایا گدیک) تاسیس شده است. این دانشگاه دارای ranking جهانی: 7542 ملی: 144 می باشد.هالیل کایا گدیک از اولین مهندسان جوشکاری بین المللی بود که در سال 1953 در دانشگاه استانبول ییلدیز تکنیک در رشته تکنسین ماشین آلات فارغ التحصیل شد. سپس از دانشگاه Staatliche در آلمان دیپلم مهندسی مکانیک را گرفت و در همان آلمان رشته بین المللی مهندسی جوشکاری را در DVS به پایان رساند و در این زمینه تخصص یافت.

در سالهای بعد در کارخانه MAN واقع در کشور آلمان شروع به فعالیت کرد منتهی فعالیت حرفه ای خود را در 1957 در شهر اسکی شهیر کارخانه راه آهن دولتی در قسمت منابع انسانی شروع به فعالیت کرد و در اوایل سال 60 دعوت به پروژه دوریم (اولین خودرو داخلی ترکیه) شد. از سال 1963 به کار کردن در بخش های زیادی از جمله بخش های خصوصی، در عرصه منابع الکترود، ریخته گری، جوشکاری ماشین آلات کارخانه ها همچنین اولین مرکز ریخته گری ترکیه را نیز تاسیس کرد.

هالیل کایا گدیک به منظور ترویج و گسترش مهندسی بین المللی جوشکاری وقف (بنیاد آموزش و پرورش GEV) را تاسیس و برای ده ها هزار نفر فرصت آموزش را فراهم کرده است.بنیاد آموزش و پروش گدیک در تاریخ 07/04/1994 با هدف کمک به توسعه و گسترش تکنولوژی جوشکاری تاسیس شد. که این بنیاد علاوه بر تقدیرنامه ها که از سازمانهای مختلف دارد دارای گواهی قدردانی T.C که توسط رئیس جمهور صادر شده است در تاریخ 05/04/2007 دریافت کرده است و جز افتخارات موسسه GEV بشمار می آید.

 

دانشگاه فاتیح سلطان محمد (FATIH SULTAN MEHMET UNIVERSITESI)

دانشگاه فاتیح سلطان محمد یکی از دانشگاه های خصوصی در زمینه های رشته های غیر پزشکی در شهر استانبول می باشد.از اهداف این دانشگاه ایجاد نیروی انسانی کارآمد و آموزش دیده توسط کادر آموزشی متخصص و مجهز، کمک  به میراث فرهنگی کشور و بشریت و حفاظت از ارزش های فرهنگی و به اشتراک گذاشتن نتایج به دست آمده از تحقیقات علمی با دنیای علم است.

دانشگاه فاتیح سطان محمد در تاریخ 2009/08/25 با رای مجلس امور اوقاف و طبق قانون 5981 که در تاریخ 2010/04/15 به تصویب رسید، ساخته شده است.

رتبه بین المللی

دانشگاه فاتیح سلطان محمد در سال 2020 رتبه بین المللی 6404 و رتبه کشوری 123 را جهت تحصیل در ترکیه کسب کرد.

 

دانشگاه کولتور  (KULTUR UNIVERSITESI)

دانشگاه كولتور استانبول كه یك دانشگاه خصوصی است كه با قانون شماره 4281 مصوب 9 ژوئیه 1997 در مجمع بزرگ ملی تركیه تأسیس شد. دستیابی دولت جمهوری ترکیه و ملت ترکیه به هدف ثابت در راه "فراتر رفتن از سطح تمدن مدرن" تنها با ارائه آموزش خوب به جوانان در هر مرحله حاصل می شود. به همین دلیل، در این زمینه، هدف اصلی دانشگاه كولتور استانبول ارائه آموزش با كیفیت بالا است. دانشگاه کولتور در سال تحصیلی 1997-1998 در سه دانشکده: دانشکده علوم و ادبیات (ریاضیات-کامپیوتر)، دانشکده اقتصاد و علوم اداری (گروه مدیریت بازرگانی)، دانشکده مهندسی و معماری (گروه های مهندسی عمران و مهندسی کامپیوتر)؛ و در زمینه های برنامه مدیریت بازرگانی و برنامه نویسی رایانه ای و دانشکده های حرفه ای تجارت و علوم فنی، فعالیت آموزشی خود را با 157 دانشجو و 32 کادر علمی آغاز کرده است.

رتبه بین المللی

دانشگاه رتبه کشوری 52  و رتبه بین المللی 3156  را به خود اختصاص داده است.

 

دانشگاه چانکایا (CANKAYA UNIVERSITESI)

دانشگاه چانکایا یکی از دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه در حیطه ی رشته های غیر پزشکی می باشد. این دانشگاه دارای دو کمپ است که کمپ مرکزی آن در جاده اسکی شهیر و کمپ بالگات در شهر آنکارا قرار دارد. زبان تدریس در اکثر رشته های این دانشگاه انگلیسی می باشد و برای افرادی که خواستار تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی هستند گزینه ای بسیار مناسب است.

اگر شما نیز مایل به تحصیل در رشته های علوم پزشکی نیستید و به ادامه تحصیل در رشته هایی مانند انواع  مهندسی، معماری، حقوق، اقتصاد و ... می اندیشید با ما همراه باشید تا خصوصیات این دانشگاه را بررسی نماییم.

دانشگاه چانکایا توسط بیاد امور اوقاف Sitki Alp تاسیس شده است و فعالیت خود را از سال تحصیلی 1997-1998 با 4 دانشکده، 2 اننستستو،1 مرکز آموزش فنی حرفه ای و 4 مرکز پژوهشی آغاز کرده است.

رتبه بین المللی

دانشگاه چانکایا در سال 2020 رتبه بین المللی 3031 و رتبه کشوری 39 را کسب کرد.

 

 

راه های ارتباط با ما:

سایت:

www.turkey-study.com

تلفن تماس:
09129346652

پذیرش بدون کنکور در دانشگاه های خصوصی ترکیه
پذیرش بدون کنکور در دانشگاه های خصوصی ترکیه

متروپل ونک