تفاوت اقامت تحصیلی ترکیه و ویزای تحصیلی ترکیه

در این مقاله به مواردی چون اقامت تحصیلی به چه معناست؟ آیا اقامت تحصیلی با ویزای تحصیلی تفاوت دارد؟ تفاوت اقامت تحصیلی و ویزای تحصیلی ترکیه چیست؟ شرایط اخذ اقامت تحصیلی و ویزای تحصیلی ترکیه چیست؟ میپردازیم.

 

اقامت تحصیلی:

 برای ادامه تحصیل در ترکیه پس از اخذ پذیرش از دانشگاه و انجام امور مربوط به ثبت نام، دانشجو اقدام به اخذ اقامت تحصیلی می نماید و تا اتمام دوره تحصیل میتواند در ترکیه اقامت داشته باشد. (جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل و اقامت در ترکیه می توانید به مقاله تحصیل در ترکیه مراجعه نمایید)

 

ویزای تحصیلی:

ویزای تحصیلی ترکیه قبل از ورود به خاک ترکیه و از طریق سفارت کشور ترکیه در ایران دریافت میشود، و شخص  پس از ورود به ترکیه، با ارائه ویزا و سایر مدارک مورد نیاز به اداره مهاجرت اقدام به دریافت اقامت از طریق ویزای تحصیلی مینماید.

 

ویزای تحصیلی در چه مواردی و برای چه افرادی لازم است؟

1. افرادی که به صورت غیر دانشجویی  قصد شرکت در دوره های زبان ترکی (تومر) را دارند، پس از ثبت نام در دانشگاه یا آموزشگاه مورد نظر و دریافت برگه پذیرش باید قبل از ورود به ترکیه، با مراجعه به سفارت ترکیه در ایران اقدام به اخذ ویزای زبان ترکی نمایند.

2. افرادی که به عنوان دانشجو وارد ترکیه میشوند، بایستی قبل از اتمام 90 روز برای دریافت اقامت دانشجویی اقدام نمایند، چنانچه در 90 روز مقرر برای دریافت اقامت دانشجویی اقدام نکرده باشند طبق قوانین ترکیه باید از مرز خارج شده و در کشور مبدا اقدام به دریافت ویزای دانشجویی نمایند و پس از ورود به ترکیه طی حداکثر 10 روز اقدام به دریافت اقامت دانشجویی نمایند.  

 

 

راه های ارتباط با ما:

سایت:

www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068
تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

تفاوت اقامت تحصیلی ترکیه و ویزای تحصیلی ترکیه
تفاوت اقامت تحصیلی ترکیه و ویزای تحصیلی ترکیه

متروپل ونک