معرفی کامل دانشگاه باشکنت

معرفی کامل دانشگاه باشکنت

دانشگاه باشکنت ( Başkent Üniversitesi) واقع در شهر آنکارا پایتخت جمهوری ترکیه یکی از دانشگاه های وقفی خصوصی موجود در کشور ترکیه می باشد.این دانشگاه در سال ۱۹۹۴ توسط سازمان وقفی درمان سوختگی و پیوند اعضای ترکیه و سازمان وقفی آموزشی Haberal تأسیس شده است. دانشگاه باشکنت در رتبه بندی سایت uniRank در سطح کشوری دارای رتبه ی ۲۷ و در سطح جهانی دارای رتبه بندی ۲۳۹۹ می باشد.

 

این دانشگاه دارای ۱۲ دانشکده، ۷ انستیتو، ۱ کنسرواتوار و ۸ مدرسه ی آموزش عالی بوده، در مجموع دارای ۱۷۰۰۰ هزار دانشجو می باشد.دانشگاه باشکنت یکی از دانشگاه هایی است که متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ترکیه با توجه به قرار داشتن این دانشگاه در آنکارا و امکانات آموزشی خوب این دانشگاه انتخاب می کنند. این دانشگاه دارای یک بیمارستان و ۲ پلی کلینیک تخصصی در آنکارا و تعداد زیادی پلی کلینیک و مراکز تحقیقی در شهر های مختلف کشور ترکیه دارا می باشد.

دانشگاه Başkent در قالب ۱۲ دانشکده ی خود (دانشکده های پزشکی در ترکیه ، دندانپزشکی در ترکیه ، داروسازی در ترکیه ، هنرهای زیبا و معماری، ادبیات و علوم، حقوق، علوم اداری و اقتصادی، ارتباطات، مهندسی، علوم آموزشی، علوم بهداشت و سلامتی، علوم تجاری و بازرگانی) در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، معماری و طراحی داخلی، مدیریت، مهندسی کامپیوتر، مهندسی پزشکی، مهندسی عمران، بانکداری، حسابداری، گردشگری، تغذیه، فیزیوتراپی، تربیت بدنی  و ... همه ساله اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

همچنین انستیتوهای روابط بین الملل و اتحادیه اروپا، علوم، علوم اجتماعی، علوم بهداشت و سلامت، علوم ژنتیک و اهدای عضو و علوم مربوط به درمان سوختگی ها، مدیریت بلایای طبیعی در مقاطع فوق لیسانس و دکترا در رشته های مختلفی مانند علوم سیاسی و روابط بین الملل, برق و الکترونیک، کامپیوتر، مهندسی پزشکی، بیوتکنولوژی، فیزیوتراپی، تغذیه و ... به آموزش می پردازند. این دانشگاه در رشته های مختلف دندانپزشکی و پزشکی نیز دارای دوره های تخصصی می باشد.

 

در مدارس آموزش عالی دانشگاه باشکنت رشته های بسیاری مانند بهداشت دهان و دندان، هوشبری، تکنسین آزمایشگاه، علوم رایانه، الکترونیک، خدمات دفتری و منشیگری، خدمات گردشگری و ... در مقطع فوق دیپلم پذیرش دانشجو می نمایند. همچنین دانشگاه دارای چند مدرسه ی آموزش عالی در شهرهای آدانا و قونیه می باشد.

دانشگاه باشکنت همه ساله نسبت به پذیرش دانشجو از طریق آزمون YÖS و SAT می نماید. همچنین امکان انتخاب رشته و تقاضا برای ورود به دانشگاه با شرط معادل دوره ی دیپلم نیز وجود دارد.

این دانشگاه برای ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی از آزمون YÖS این دانشگاه (Başkent YÖS) امتیاز حداقل ۸۰ به بالا، از آزمون SAT امتیاز ۱۱۲۰ از ۱۶۰۰ کل و ۵۶۰ از ۸۰۰ امتیاز ریاضی را ملاک قرار داده است. همچنین حداقل معدل ۱۶ از ۲۰ دوره ی پیش دانشگاهی نیز برای تقاضای رشته ی پزشکی مورد قبول می باشد.

برای سایر رشته ها از آزمون YÖS کسب حداقل ۴۰ امتیاز، از آزمون SAT کسب ۱۰۰۰ امتیاز و از معدل پیش دانشگاهی حداقل ۱۰ از ۲۰ مورد قبول می باشد.

 

امکانات دانشگاه باشکنت

این دانشگاه دارای ۳ ساختمان خوابگاه برای دانشجویان بوده که ۲ بنای آن خوابگاه دخترانه و یک ساختمان آن خوابگاه پسرانه می باشد. خوابگاه های دانشگاه دارای اتاقهای تک نفره و دو نفره می باشد که در مجموع ۴۵۶ نفر را تحت پوشش قرار می دهد. همچنین از امکانات رفاهی دانشگاه باشکنت میتوان به سرویس منظم از شهر به دانشگاه، تأسیسات ورزشی، کلینیک پزشکی ۲۴ ساعته اشاره کرد.

 

راه های ارتباط با ما:

سایت: www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068
تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

متروپل ونک