دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه باهچه شهیر (Bahçeşehir Üniversitesi)

یک دانشگاه وقفی- خصوصی است که در سال ۱۹۹۸ در شهر استانبول تأسیس شد. این دانشگاه ابتدا در منطقه ی باهچه شهیر استانبول تاسیس شد و سپس در سال تحصیلی ۲۰۰۷-۲۰۰۶ به منطقه ی بشیکتاش نقل مکان کرد. دانشگاه باهچه شهیر در شبکه ی جهانی آموزش BAU عضو بوده و در شهر های برلین (آلمان)، تورنتو (کانادا)، واشنگتن (ایالات متحده آمریکا)، باتومی (گرجستان)، قبرس (قبرس)، هانوی (ویتنام)، کیف (اکراین)، پابلو (آمریکا) و بروک ویل (کانادا) دارای امکانات آموزشی می باشد.

 

یکی از ویژگی های این دانشگاه داشتن تعداد زیادی دانشجوی خارجی است که از کشورهای مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. از آنجاییکه یکی از دغدغه های متقاضیان تحصیل در ترکیه همواره نحوه ی تعامل دانشگاه با دانشجویان خارجی می باشد، دارا بودن تعداد بالای دانشجویان خارجی یک دانشگاه می تواند فاکتور مهمی در انتخاب این دانشگاه از سوی اتباع خارجی باشد.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده در سایت این دانشگاه، دانشگاه باهچه شهیر دارای ۹ دانشکده، ۴ مدرسه ی آموزش عالی و ۴ انستیتو می باشد. تعداد کل دانشجویان این دانشگاه در مقاطع مختلف ۲۵۴۸۰ نفر و تعداد دانشجویان خارجی ۴۸۳۵ نفر می باشد. همچنین این دانشگاه در قالب برنامه ی اراسموس (که یک نوع برنامه برای آموزش بصورت دانشجوی مهمان مابین دانشگاه های مختلف در اروپا است) با ۲۲۳ دانشگاه از کشورهای مختلف قرارداد همکاری دارد.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ترکیه با دانشگاه Bahçeşehir به معرفی دانشکده ها، مدارس آموزش عالی و انستیتوهای این دانشگاه می پردازیم.

۹ دانشکده ی این دانشگاه شامل دانشکده های  دندانپزشکی، پزشکی، علوم آموزشی، علوم اقتصادی-اداری و اجتماعی، حقوق، ارتباطات، کنسرواتوار (موسیقی)، طراحی و معماری، مهندسی و علوم طبیعی، علوم بهداشت و سلامتی بوده، رشته های متعددی مانند پزشکی در ترکیه، دندانپزشکی در ترکیه، حقوق، تغذیه، فیزیوتراپی، پرستاری، مهندسی صنایع، مهندسی پزشکی، زیست شناسی ملکولی و ژنتیک، مدیریت، مدیریت اقتصادی و مالی و ... در این دانشگاه موجود می باشد.

در ۴ انستیتوی موجود در این دانشگاه (انستیتوهای علوم، علوم اجتماعی، علوم آموزشی و علوم سلامت و بهداشت) این دانشگاه نیز در مقاطع فوق لیسانس و دکترا، رشته هایی مانند مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مدیریت مهندسی، مهندسی پزشکی، معماری، علوم ریاضی، مدیریت، بازاریابی، حقوق خصوصی و عمومی، اقتصاد، علوم سیاسی، فیزیوتراپی، پرستاری و ... موجود می باشد. این دانشگاه می تواند مقصد جذابی برای متقاضیان در زمینه ی تحصیلات تکمیلی باشد.

همچنین این دانشگاه در مدارس آموزش عالی نیز دارای رشته های مدیریت و بانکداری، تجارت خارجی، بهداشت دهان و دندان، هوشبری، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و ... می باشد.

دانشگاه Bahçeşehir بر اساس آمار و رتبه بندی سایت uniRank دارای رتبه ی ۳۶ کشوری و ۲۹۸۲ جهانی می باشد.

شعار تبلیغاتی این دانشگاه: دانشگاهی جهانی در قلب استانبول می باشد. با توجه به اینکه بیشتر متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ترکیه و به ویژه در دانشگاه های شهر استانبول تمایل دارند محل دانشگاه آنان از نظر دسترسی به نقاط کلیدی و مهم شهر در مکان مناسبی باشد باید گفت این دانشگاه از این نظر موقعیت بسیار مناسبی دارد. دانشگاه باهچه شهیر در منطقه ی بشیکتاش Beşiktaş، گالاتا Galata، گزتپه Göztepe و چاتالجا Çatalca  دارای ساختمان ها و بناهای آموزشی می باشد.

این دانشگاه همه ساله اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. هر چند دانشگاه در سایت خود شرایط روشنی برای پذیرش اعلام نکرده است اما از محتویات مندرج در سایت استنباط می شود دارا بودن معدل بالا، نمره ی بالا به ویژه در درس زیست شناسی (برای رشته های علوم پزشکی) دارا بودن امتیاز بالا از آزمون هایی مانند SAT و YÖS، دارا بودن مدارک معتبر زبان انگلیسی مانند تافل، داشتن توصیه نامه از آموزگاران دوره ی دبیرستان، دارا بودن مقالات و یا تحقیقات در زمینه های علمی در سطح دانش آموزی می تواند شانس پذیرش دانش آموزان متقاضی برای تحصیل در این دانشگاه را افزایش دهد.

سایر مطالب مرتبط  در سایت متروپل

آموزش زبان ترکی استانبولی

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

منبع:

https://bau.edu.tr/

راه های ارتباط با ما:

سایت:

www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068

 

متروپل ونک