معرفی کامل دانشگاه بیلکنت

معرفی کامل دانشگاه بیلکنت

تاریخچه دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت در تاریخ 1984/10/02 توسط شخصی به نام İHSAN DOĞRAMACI  تاسیس شد.که در سال 1986 میلادی با پذیرش 386 دانشجو فعالیت آموزشی خود را شروع کرد.

 

رنکینگ دانشگاه بیلکنت

ملی: 9

جهانی: 789

 

مقدمه:

دانشگاه بیلکنت اولین دانشگاه وقفی ترکیه می باشد که زمان تاسیس آن به سال 1967 میلادی باز می گردد این آماده سازی ها که با تملک یک زمین بزرگ در غرب آنکارا آغاز شد و پایه های یک دانشگاه تحقیقاتی را تشکیل داده است که امروزه بیش از 45000 فارغ التحصیل در رشته های مختلف دارد که در بهترین شرکت های زبان زد و همچنین مراکز آموزشی با موفقیت شان نماینده دانشگاه بیلکنت می باشند.

روش آموزشی دانشگاه بیلکنت این است که با هدف بهبود تفکر دانشجویان به صورت منحصر به فرد و همچنین مهارت تصمیم گیری منطقی  را یاد یگیرند زیرا این روش باعث به وجود آمدن میدان قوی از علم که می تواند موفقیت دانشجویان را مادام العمر تضمین کند. از سوی دیگر این دانشگاه با چهار قاره دنیا به تعداد 293 دانشگاه شناخته شده در کشورهای مختلف دارای همکاری دو جانبه می باشد که امکان ادامه تحصیل برای دانشجویان در اروپا و دیگر نقاط جهان را فراهم می کند.

دانشگاه بیلکنت از زمان تاسیس در کشور و جهان از نظر تعداد نشریات و مقالات علمی و بین المللی در هر دانشگاهی رتبه بالایی کسب کرده است و همچنان نقش پیشگام خود را در جایگاه آموزش عالی ادامه می دهد

بیلکنت با تاسیس مرکز شغلی در دانشگاه در سال 1988 برای شغل یابی دانشجویان توانسته پیوند محکمی بین دانشجویان، فارغ التحصیلان و دنیای تجارت ایجاد کند فعالیت این مرکز بدین گونه است که دانشجویان در حال تحصیل و فارغ التحصیلان دانشگاه بیلکنت از طریق این سیستم رزومه کاری خود را بار گزاری کرده و برای شرکت هایی که عضو سیستم دانشگاه هستند از طریق اینترنت رزومه ها به کارفرمایان ارسال  شده و در صورت نیاز دعوت به همکاری می شود.

دانشگاه بیلکنت در حال حاضر دارای 9 دانشکده، 2 دانشکده کاردانی، 3 مدرسه ی فنی و حرفه ای که در کل شامل 34 رشته ی کارشناسی، 4 رشته ی کاردانی و 58 برنامه ی کارشناسی ارشد می باشد که ظرفیت کلی دانشگاه تعداد 13000 نفر و از 34 کشور مختلف کادر آموزشی خود را فراهم کرده و بدین ترتیب یک مرکز آموزشی و پژوهشی شناخته شده در جهان است.

 

معرفی دانشکده های دانشگاه بیلکنت

دانشکده مهندسی: مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی الکترونیک

دانشکده آموزش: کامپیوتر و معلمی فناوری آموزش، تربیت معلم، مدرسی زبان انگلیسی

دانشکده علوم: فیزیک، شیمی، ریاضی، بیولوژی و ژنتیک

دانشکده هنرهای زیبا: مماری داخلی، طراحی شهری و معماری منظر، ارتباطات طراحی، معماری

دانشکده اقتصاد: روانشناسی، علوم سیاسی، تاریخ، روابط بین الملل

دانشکده علوم انسانی و ادبیات: فرهنگ و ادبیات آمریکا، فلسفه، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات ترکی

دانشکده حقوق: حقوق

دانشکده هنر و موسیقی: موسیقی، تئاتر

دانشکده حسابداری: حسابداری

 

هزینه تحصیل در دانشگاه بیلکنت

با توجه به نرخ ورودی سال 2019 برای مقطع کارشناسی سالانه مبلغ 45000 لیر می باشد دانشگاه مذکور بورس های متعددی در طول سال تحصیلی در ترکیه به دانشجویان موفق خود ارائه می دهد.

یکی از ویژگی های مهم دانشگاه بیلکنت داشتن خوابگاه با امکانات رفاهی بسیار می باشد. خوابگاه دانشگاه بیلکنت دارای ظرفیت 46000 دانشجو است که می توانند به راحتی همراه با آرامش و امنیت بالا از این مکان ها بهره مند شوند

ازجمله مزایای خوابگاه وجود اتاق استراحت، اتاق مطالعه، اتاق تلویزیون و همچنین اتاق نقاشی، شطرنج، بیلیارد و تنیس برای سرگرمی و اوقات فراغت دانشجویان می باشد.

 

هزینه اقامت در خوابگاه دانشگاه بیلکنت

اتاق تک نفره 9200 لیر

اتاق دو نفره دارای حمام جداگانه 9600 لیر

اتاق دو نفره 6100 لیر

اتاق سه نفره 4350 لیر

اتاق چهار نفره 2900 لیر

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

شرایط پذیرش دانشجو از ایران:

1. داشتن مدرک فرغ التحصیلی در مقطع دیپلم (یا در حال تحصیل در پایه دوازدهم)

2. داشتن کارنامه یکی از آزمونهای بین المللی مانند SAT (که امتیاز 900 به بالا از 1600 امتیاز آزمون رو کسب کرده باشند) آزمون GCE، آزمون IB و یا آزمون ULUSLARARASI BILIM OLIMPIYATLARI

3. شرط معدل (داشتن معدل کل حداقل 05/17 به بالا)

 

 

منابع :

https://w3.bilkent.edu.tr/www/tarihce/

https://w3.bilkent.edu.tr/www/akademik/fakulte-ve-bolumler/

https://w3.bilkent.edu.tr/www/ucretler/

 

سایر مطالب مرتبط در سایت متروپل

پزشکی  در ترکیه

داروسازی در ترکیه

آموزش زبان ترکی استانبولی

 

راه های ارتباط با ما:

سایت:

www.turkey-study.com

تلفن تماس:
09129346652
02188664068
تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

متروپل ونک