معرفی کامل دانشگاه گدیک

معرفی کامل دانشگاه گدیک

دانشگاه گدیک یکی از دانشگاه های خصوصی در شهر استانبول و محله جمهوریت می باشد که توسط فردی با نام halil kaya gedik (هالیل کایا گدیک) تاسیس شده است. این دانشگاه دارای ranking جهانی: 7542 ملی: 144 می باشد.هالیل کایا گدیک از اولین مهندسان جوشکاری بین المللی بود که در سال 1953 در دانشگاه استانبول ییلدیز تکنیک در رشته تکنسین ماشین آلات فارغ التحصیل شد. سپس از دانشگاه Staatliche در آلمان دیپلم مهندسی مکانیک را گرفت و در همان آلمان رشته بین المللی مهندسی جوشکاری را در DVS به پایان رساند و در این زمینه تخصص یافت.

در سالهای بعد در کارخانه MAN واقع در کشور آلمان شروع به فعالیت کرد منتهی فعالیت حرفه ای خود را در 1957 در شهر اسکی شهیر کارخانه راه آهن دولتی در قسمت منابع انسانی شروع به فعالیت کرد و در اوایل سال 60 دعوت به پروژه دوریم (اولین خودرو داخلی ترکیه) شد. از سال 1963 به کار کردن در بخش های زیادی از جمله بخش های خصوصی، در عرصه منابع الکترود، ریخته گری، جوشکاری ماشین آلات کارخانه ها همچنین اولین مرکز ریخته گری ترکیه را نیز تاسیس کرد.

هالیل کایا گدیک به منظور ترویج و گسترش مهندسی بین المللی جوشکاری وقف (بنیاد آموزش و پرورش GEV) را تاسیس و برای ده ها هزار نفر فرصت آموزش را فراهم کرده است.بنیاد آموزش و پروش گدیک در تاریخ 07/04/1994 با هدف کمک به توسعه و گسترش تکنولوژی جوشکاری تاسیس شد. که این بنیاد علاوه بر تقدیرنامه ها که از سازمانهای مختلف دارد دارای گواهی قدردانی T.C که توسط رئیس جمهور صادر شده است در تاریخ 05/04/2007 دریافت کرده است و جز افتخارات موسسه GEV بشمار می آید.

برخی از فعالیت ها و اهداف موسسه وقف GEV

·        برگزاری دوره ها و سمینار های آموزشی برای تکنسین های جوشکاری، مهندسان جوشکاری و همچنین به منظور آموزش نیروی انسانی واجد شرایط که صنعت جوشکاری ترکیه به آن نیاز دارد.

·        تاسیس یک کتابخانه مرکزی در موسسه که نیازهای صنعت جوشکاری را برآورده کند.

·        اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان موفق

از زمان تاسیس موسسه در سال 1994 فناوری اطلاعات و امکاناتی را که در اختیار داد الخصوص در زمینه جوشکاری در اختیار کشور قرار می دهد هدف بنیاد با توجه به گسترش روز افرزون این است که نه تنها در زمینه جوشکاری بلکه در تمامی زمینه ها مانند مهندسی یا هر آنجه که کشور به آن نیاز داشنه باشد.موسسه GEV از سال 2008 عضو موسسه IIW (موسسه بین المللی جوشکاری) بوده و از سال 2009 در سراسر جهان فعالیت می کند و دورهای آموزشی مانند مهندسی بین المللی جوشکاری (IWE)، تکنسین جوشکاری (IWT)، بازرسی بین المللی جوشکاری (IWIP) را برگزار می کند.

هالیل کایا گدیک در سال 2010 با هدف بالابردن سطح همکاری صنعت و دانشگاه در کشورش و حمایت از متخصصان در این زمینه دانشگاه گدیک استانبول را تاسیس کرد.

 

دانشگاه خصوصی گدیک دارای 6 دانشکده به شرح ذیل می باشد:

·        دانشکده هنرهای زیبا و معماری (رشته ها: معماری داخلی، معماری، طراحی ارتباط بصری، معده و هنرهای آشپزی)

·        دانشکده حقوق (حقوق خصوصی، حقوق عمومی)

·        دانشکده اقتصاد و مطالعات اجتماعی (رشته ها: روابط بین الملل، مالیات، تجارت بین الملل، جامعه شناسی، روانشناسی، علوم سیاسی)

·        دانشکده مهندسی (رشته ها: مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی مکاترونیک، مهندسی متالوژی و مواد)

·        دانشکده علوم بهداشتی (تغذیه و رژیم غذایی، فیزیوتراپی، پرستاری، بهداشت و ایمنی شغلی)

·        دانشکده علوم ورزشی (رشته ها: تربیت بدنی، آموزش مربیگری، ورزش و علوم ورزشی)

 

همچنین دارای دو مدرسه حرفه ای (کاردانی) در شاخه های:

·        زبان  های خارجی (مترجمی زبان انگلیسی)

·        شغل ها: کاردانی رشته های دو سال (بیهوشی، بهداشت دهان و دندان، کمکهای اولیه، بینای سنجی، تصویر برداری پزشکی، حسابداری و امور مالیاتی، تجارت بین الملل، آشپزی و ...)

و دارای سه انستیو برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا شامل:

·        موسسه علمی

·        موسسه علوم بهداشتی

·        موسسه علوم اجتماعی

شهریه دانشکده های موجود در دانشگاه گدیک جهت تحصیل در ترکیه :

·        دانشکده حقوق سالانه 45000 لیر

·        دانشکده مهندسی سالانه 40400 لیر

·        دانشکده هنرهای زیبا و معماری سالانه 40400 لیر

·        رشته های کاردانی سالانه 25000 لیر

به تمامی مبالغ ذکر شده بورس های 25%، 50% و 75% تعلق می گیرد به جز دانشکده حقوق

دانشگاه گدیک با دانشگاه های بسیاری از کشورهای دیگر از جمله آلمان، بلژیک، جمهوری چک، فلاند، ایتالیا، یونان و... همکاری دارد.

 

منابع:

https://www.4icu.org/

https://www.gedik.edu.tr/

 

سایر مطالب مرتبط درسایت متروپل

آموزش زبان ترکی استانبولی

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

تحصیل داروسازی در ترکیه

 

راه های ارتباط با ما:

سایت: www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068
تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

متروپل ونک