معرفی کامل دانشگاه هیتیت

معرفی کامل دانشگاه هیتیت

معرفی دانشگاه هیتیت

دانشگاه هیتیت ستاره ی درخشان منطفه ی چوروم در ترکیه است که در سال 2006 تاسیس شده است جایی که اعتماد و آرامش در شهرش حاکم است هیتیت خورشید دانش است که تمدن را روشن می کند.

دارای raking ملی:91  جهانی: 5029

این دانشگاه با دو شعار (خاص ترین دانشگاه دولتی) و (دانشگاه جهانی، مارک شهر) و همچنین با برنامه ها و رشته های متنوع نماینده نوآوری و تمدن می باشد که با داشتن بخش های استخدامی آینده ای امن را به دانشجویان خود ارائه می دهد و کیفیت آموزش را تضمین می کند. این دانشگاه با داشتن کادر مجرب، اساتید شایسته که شهرت ملی و بین المللی دارند هر چه بیشتر در پی پیشرفت جهانی و گسترده می باشد این دانشگاه با توجه به مدت کوتاهی که گذشته توانسته بیشترین پیشرفت را داشته باشد دانشگاه هیتیت فعالیت خود را از سال 2006 آغاز کرده است که تا به امروز دارای 11 دانشکده، 3 موسسه انستیتو، 1 کالج و 7 مدرسه حرفه ای (کاردانی) و تعداد 1055 نفر دانشجوی کارشناسی ارشد، بیش از 19000 دانشجو که با موفقیت مشغول به تحصیل در ترکیه می باشند البته تعداد دانشجویان خارجی که اکثریت از آسیای مرکزی می باشند بیش از 300 نفر می باشند از طرف دیگر از اروپا تا آفریقایی جنوبی، از قفقاز تا ... جمعا میزبان دانشجویان 41 کشور می باشیم.

به منظور ارتقا کیفیت آموزش برای دانشگاهی که مطابق استاندارهای جهانی و در حال رقابت با دانشگاه های جهان است در پی گسترش کیفیت آموزش و تبدیل آن به ساختاری انعطاف پذیر و مدرن تر می باشند تا آینده ای موفق و همه جانبه را به دانشجویان خود ارائه دهیم زیرا هدف نهایی این دانشگاه فارع التحصیل کردن دانش پذیرانی است که حداقل یک زبان خارجی را می شناسند  مدام می خوانند، تحقیق می کنند و اهداف خود را دنبال می کنند و هیچ نگرانی جهت آینده نداشته باشند.

در عین حال با 19 مرکز کاربردی و تحقیقاتی دانشگاه تحقیقات مفصل تری در مورد موضوعات مختلف توسط اساتید خبره انجام می شود همچنین یک بیمارستان آموزشی تحقیقاتی نیز وجود دارد تمام این فعالیت های آموزشی توسط 766 کادر آموزشی 610 کادر اداری که تمام وقت در دانشگاه مشغول به فعالیت می باشند بنابراین دانشگاه هیتیت به یک موسسه بزرگ و با جعمیت تقریبی 20 هزار نفر تبدیل شده است.

 

معرفی دانشکده های موجود در دانشگاه هیت ایت

·        دانشکده پزشکی در ترکیه

·        دانشکده علوم ادبیات

·        دانشکده هنرهای زیبا ، معماری

·        دانشکده اقتصاد و علوم اداری

·        دانشکده الهیات

·        دانشکده مهندسی

·        دانشکده علوم بهداشتی

·        دانشکده علوم ورزشی

·        دانشکده دندانپزشکی در ترکیه

·        دانشکده دام پزشکی

·        دانشکده گردشگری

 

اعلام ظرفیت برخی از رشته های درسی برای دانشجویان خارجی دانشگاه هیتیت:

رشته ی پزشکی 2 نفر

رشته ی پرستاری 10 نفر

مهندسی مکانیک 20 نفر

گرافیک 2 نفر و ...

از آنجا که دانشگاه ها موظفند از سلامت جسمی و روحی دانشجویان خود محافظت کنند و امکاناتی نظیر خوابگاه، تغذیه، اوقات فراغت را در اختیار دانشجویان قرار دهند که تمامی این امکانات در دانشگاه هیتیت توسط مراکز بهداشت دانشجوی، سالن های کنفرانس، سالن سینما، سالن های ورزشی، محوطه اردوگاهی،  غذاخوری ها، کافی نت ارائه می شود در نیتجه دانشجویان می توانند از بهترین امکانات در دانشگاه هیتیت بهره مند شوند.

 

در همین زمینه دانشگاه هیتیت خدمات زیر را ارائه می دهد:

1. اینترنت /تلفن

دانشگاه هیتیت دسترسی به اینترنت بی سیم را در واحدهای آموزشی ارائه می دهد همچنین اینترنت در خوابگاه های عمومی و خصوصی امکان پذیر می باشد در صورت نبودن  اینترنت در خوابگاه ها ممکن است هزینه ی جدا گرفته شود یا روی همان اجرت خوابگاه حساب شود حتی اگه در جایی باشند که اینترنت نداشته باشند در کتابخانه دانشگاه در هر دانشکده اتاق رایانه وجود دارد بنابراین دانشجویان ما هم برای استفاده شخصی و دانشگاهی می توانند از اینترنت دانشگاه استفاده نمایند.

2. کتابخانه مرکزی

کتابخانه دانشگاه هیتیت که به طور مداوم منابع خود را گسترش می دهد و تمامی اطلاعات فنی و علمی را جهت تحقیقات علمی و فعالیت های لازم برای پیشرفت دانشگاه فراهم می کند.همچنین برای آن دسته از دانشجویان که مشکل بینایی دارند دارای 13 برنامه مخصوص و 689 کتاب صوتی است که بتوانند مانند سایر دانشجویان به راحتی و سریع به اصلاعات دست پیدا کنند.

3. مراکز بهداشتی

در دانشگاه هیتیت توجه بسیاری به سلامت دانشجویان می شود در همین راستا کارکنان بهداشت و درمان دانشگاه می توانند مداخلات فوریت های پزشکی را در بیمارستان دانشگاه انجام دهند علاوه بر این برای آن دسته از دانشجویان که مشکلات شخصی، خانوادگی یا مشکلات ناسازگاری دارند می توانند به مراکز مشاوره دانشگاه مراجعه کنند.

4. تغذیه

در دانشگاه هیتیت هر دانشکده سالن غذاخوری و کافی تریا مجزا دارد که دانشجویان با یه مبلغ اندک می توانند ناهار یا شام خود را از دانشگاه تهیه کنند.

سالن های غذاخوری دانشگاه از ساعت 8 الی 22 خدمات ارائه می دهند در این بوفه ها نوشیدنی های بدون الکل چای قهوه ساندویچ و غذاهای مشابه دیگر موجود است همچنین دانشگاه به برخی از دانشجویان بورس غذا می دهد در شهر چوروم نیز رستورانهای با قیمت مناسب می باشد که تقریبا با 3 یورو می توانند یه غذای سیر کننده  مقوی تهیه کنند.

 

منابع:

https://www.hitit.edu.tr/genel-bilgi

https://www.4icu.org/tr

https://www.hitit.edu.tr/Duyurular/20

سایر مطالب مرتبط در سایت متروپل

آموزش زبان ترکی استانبولی

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

 

راه های ارتباط با ما:

سایت: www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068
تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

 

متروپل ونک