معرفی کامل شهر و دانشگاه هارران

معرفی کامل شهر و دانشگاه هارران

دانشگاه هارران در شهر شانلی اورفا می باشد که این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای آنادلو هست که تاریخ  قدمت آن به یازده هزار سال پیش برمی گردد. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیای که دارد و محل تلاقی فرهنگ غنی آنادولو و بین النهرین است دارای انباشته های فرهنگی بسیاری می باشد .                                                                      

شهر تاریخی هارران که نام دانشگاه برگرفته از همین شهر می باشد با شانلی اورفا 44 کیلومتر فاصله دارد این شهر تاریخی شاهد وقایع تاریخی بسیاری بوده و یکی از این رویدادهای مهم پایتخت بودن این شهر در زمان امویان که به همین علت مرکز مهم علمی بوده است. در زمان  قدیم در مدرسه هارران مطالعات مهمی در زمینه نجوم، پزشکی در ترکیه ، ریاضیات، فلسفه و مذهب انجام شده که به عنوان دانشگاه دوران خود محسوب می شود همچنین هارران امروزه مورد توجه توریست ها جهت گردشگری و تفریح می باشد.

 

مسافت شهر هارران تا برخی از شهرها:

فاصله هارران تا استانبول 1347 کیلومتر است که این مسافت با ماشین حدودا 14 ساعت، از راه هوایی 984 کیلومتر 1ساعت و 48 دقیقه می باشد.

فاصله هارران تا آنکارا 843 کیلومتر است که این مسافت با اتوبوس حدودا 12 ساعت و با ماشین حدودا 8 ساعت می باشد.

فاصله هارران تا شهر ازمیر 1283 کیلومتر است که این مسافت با ماشین 14 ساعت و از طریق راه هوایی 1 ساعت و 54 دقیقه می باشد.

 

دانشگاه هارران:

اولین واحد آموزش عالی که در شانلی اورفا تاسیس شد مدرسه ای است که در سال 2011 آن را به عنوان دانشکده حرفهای علوم اجتماعی و فنی تقسیم شد سپس دانشکده کشاورزی، مهندسی، دانشکده الهیات در سال 1988 وابسته به دانشگاه قاضی آنتپ علاوه بر این دانشکده ادبیات پزشکی و دانشکده خدمات بهداشتی درمانی در قانون تاسیس قرار گرفت.

امروزه دانشگاه هارران دارای 10 دانشکده، 5 مدرسه، 1 هنرستان دولتی، 11 مدرسه حرفه ای، 3 موسسه، 15 مرکز تحقیق و کاربردی دارد. برخی از رشته های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه عبارت اند از:

رشته پزشکی، دندانپزشکی در ترکیه، دام پزشکی، پرستاری مهندسی، برنامه نویسی کامپیوتر، بیهوشی، آشپزی، ادبیات، فلسفه و غیره ...

 

شهریه برخی از رشته های دانشگاه هارران:

پزشکی سالانه 2955 لیر

مهندسی سالانه 744 لیر

مهندسی شبانه سالانه 1529 لیر

دام پزشکی سالانه 386 لیر

ادبیات سالانه 1281 لیر  

خوابگاه های موجود در این شهر از جمله خوابگاه hacer که نزدیک به دانشگاه و بیمارستان تحقیقات می باشد دارای ظرفیت 1100 نفر، خوابگاه اصلی هارران باظرفیت 1044 نفر، همچنین خوابگاه شانلی اورفا با ظرفیت 260 نفر را دارا می باشد.

 

 

منابع:

http://sbf.harran.edu.tr/

https://www.harran.edu.tr/

 

سایر مطالب مرتبط در سایت متروپل

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

آموزش زبان ترکی استانبولی

تحصیل داروسازی در ترکیه

 

راه های ارتباط با ما:

سایت: www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068
تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

متروپل ونک