معرفی کامل دانشگاه آیدین استانبول

معرفی کامل دانشگاه آیدین استانبول

یکی از دانشگاه های خصوصی-وقفی کشور جمهوری ترکیه است که با همت بنیاد وقفی آموزش و فرهنگ آناتولی (آنادولو) در سال ۲۰۰۳ تأسیس گردید.

این دانشگاه بر اساس آمار YÖK (سازمان آموزش عالی) ترکیه مابین سالهای ۲۰۱۶-۲۰۰۷ در بین دانشگاه های خصوصی ترکیه از جانب متقاضیان داخل ترکیه برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی بیشترین استقبال را داشته است. همچنین در سال تحصیلی ۲۰۱۶-۲۰۱۵ این دانشگاه بیشترین تعداد دانشجوی خارجی را در بین دانشگاه های خصوصی-وقفی را داشته است.

دانشگاه  İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ در رتبه بندی سایت uniRank دارای رتبه ی ۴۸ در بین دانشگاه های ترکیه و دارای رتبه ی ۳۵۰۲ در بین دانشگاه های جهان را دارا می باشد.

این دانشگاه دارای ۱۲ دانشکده، ۵ مدرسه ی آموزش عالی و یک انستیتوی تحصیلات تکمیلی است که رشته های مختلفی در سطوح فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در این واحدهای آموزشی ارائه می شود. جهت آشنایی متقاضیان تحصیل در ترکیه در ادامه به معرفی این واحدهای آکادمیک خواهیم پرداخت.

دانشگاه آیدین استانبول دارای دانشکده های پزشکی در ترکیه ، دندانپزشکی در ترکیه ، مهندسی، حقوق، علوم ارتباطات، علوم و ادبیات، علوم تربیت بدنی، علوم آموزشی، هنرهای زیبا، علوم اقتصادی و اداری، معماری و طراحی و علوم سلامت و بهداشت می باشد.

در این دانشکده ها رشته های متعددی مانند پزشکی، دندانپزشکی، حقوق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی صنایع غذایی، فیزیوتراپی، تغذیه، پرستاری، مدیریت تشکیلات بهداشت و سلامت، خدمات اجتماعی، معماری، طراحی محصولات صنعتی، زبان و ادبیات انگلیسی، آمار، روانشناسی، جامعه شناسی، تاریخ، بازیگری، طراحی مد و لباس، مدیریت هنری، گرافیک، هنر آشپزی و غذا، انیمیشن، مدیریت هوانوردی، مدیریت، حسابداری، روابط بین الملل، روزنامه نگاری، رادیو تلویزیون و سینما، رسانه های مدرن، برنامه سازی تلویزیون و بسیاری دیگر از رشته های مورد نظر متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ترکیه می باشد. 

در انستیتوی تحصیلات تکمیلی دانشگاه آیدین استانبول در رشته های تخصصی دندانپزشکی مانند ارتودنسی، جراحی فک و دندان، علوم پایه ی پزشکی مانند میکروبیولوژی پزشکی، همچنین رشته های دیگری مانند تربیت بدنی، مهندسی کامپیوتر، معماری، مهندسی عمران، علوم سیاسی، روانشناسی پایه و روانشناسی بالینی، حقوق خصوصی  و عمومی، گرافیک، تلویزیون و سینما و بسیاری از رشته های دیگر دارای برنامه های آموزشی در مقطع دکترا بوده، در مقطع فوق لیسانس نیز دارای دوره های آموزشی برای رشته هایی نظیر تغذیه، فیزیوتراپی، معماری، مهندسی مگاترونیک، جامعه شناسی، ادبیات و زبان انگلیسی، حقوق، گرافیک و ... می باشد.

 

این دانشگاه دارای خوابگاه دخترانه بوده، علاوه بر این جهت اقامت دانشجویان خارجی دختر و پسر، دانشجویان خود را در زمینه ی تهیه ی محل اقامت در خوابگاه های دولتی و خصوصی نزدیک به دانشگاه راهنمایی می نماید.

دانشگاه İstanbul Aydin Üniversitesi همه ساله اقدام به جذب دانشجو از بین متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ترکیه می نماید.

شرایط کلی و عمومی این دانشگاه برای اخذ پذیرش دارا بودن دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی، ریز نمرات، معدل با شرط اخذ ۶۰ درصد از امتیاز کل، داشتن مدرک تافل IBT با امتیاز ۷۹ و بالاتر و یا شرکت در آزمون زبان خود دانشگاه، داشتن مدرک زبان ترکی TÖMER B1 برای رشته هایی که به زبان ترکی تدریس می شوند.لذا آموزش زبان ترکی استامبولی جهت ارتقاء زبان شما در موسسه متروپل ارائه می گردد.

برای رشته های پزشکی  و دندانپزشکی مدرک TÖMER C1 مورد نیاز است. همچنین این دانشگاه اقدام به برگزاری آزمون برای دریافت بورس می کند که اطلاعات آن در سایت دانشگاه همه ساله اعلام می شود.

 

منبع:

https://www.aydin.edu.tr/en-us/Pages/default.aspx

 

سایر مطالب مرتبط در سایت متروپل

آزمون یوس

داروسازی در ترکیه

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

 

راه های ارتباط با ما:

سایت:

www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068
تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

 

متروپل ونک