معرفی کامل دانشگاه قدیر هاس

معرفی کامل دانشگاه قدیر هاس

تاریخچه و مقدمه:

پایه و اساس این دانشگاه که در سال 1992 توسط بنیاد قدیر هاس (هسواک) به رهبری مرحوم قدیر هس آغاز شده است، با قانون شماره 4263 در تاریخ 1997.05.28 انجام شد. ساخت پردیس Selimpaşa از سال 1998 شروع شد و مرمت کارخانه سیگار تاریخی Tekel Cibali در سواحل Golden Horn که بخش مهمی از پردیس مرکزی را تشکیل می دهد در سال 1999 شروع به کار کرد. این دانشگاه، که شروع به استفاده از پردیس Bahçelievler  در دوره 2001-2000 فعالیتهای خود را از سال تحصیلی 2002-2001 به کلیه پردیسهای Cibali ، Selimpaşa و Bahçelievler  گسترش داده است. در اواخر سال 2007 یک بلوک مدرن D برای گسترش پردیس Cibali ساخته شد. سالن ورزشی و امکانات مرتبط در سال 2008 با همکاری شهرداری فاتح، محقق شد. نام پردیس Cibali در 28 مارس 2007 به پردیس Kadir Has تغییر یافت. رئیس موسس دانشگاه پروفسور دکتر Ergür Tütüncüoğlu در سال 2002 به عنوان پروفسور منصوب شد. دکتر به یلت یلماز؛ وی در فوریه 2010 استاد سومین استاد برجسته دانشگاه بود.

قدیمی ترین بخش استانبول در پشت دیوارهای تاریخی بیزانس واقع شده است. این دیوارها محله سیبالی را احاطه می کند، جایی که پردیس مرکزی دانشگاه قدیر هاس در آن قرار دارد. پردیس مرکزی  تنها چند متر با شاخ طلایی فاصله دارد که از زمان عثمانی از آن به عنوان "شاخ طلایی" یاد شده است. ولسوالی مجاور پردیس در منطقه ناکاپانی واقع شده بود که در دوره زندگی عثمانی در قلب زندگی تجاری واقع شده و تا قرن نوزدهم مورد استفاده قرار می گرفت و طبیعتاً فعالیت های اطراف زگما حرکت به منطقه را به همراه داشت. سیبالی نیز سهم خود را از این تحرک گرفت. انبارها و انبارهای موجود در سواحل شاخ طلایی سیبالی ایده ای درباره زندگی تجاری توسعه یافته به سمت این منطقه ارائه می دهند.

پورتو دل پوززو، بندر سیبالی، کوچکتر از شاخ طلایی بود. در زمان های قدیم فاصله بین دریا و دیوارهای شاخ طلایی حدود 15-12 متر بود و در خط ساحلی انبارها و کشتی های دریایی پر از کالاهایی قرار داشتند که از بندر گلدن هورن خارج می شوند. معابر موجود در دیوارها حمل و نقل آسان كالاها را فراهم می كرد. طبق عقیده گسترده، سیبالی در سال 1453 در زمان فتح استانبول توسط فاتح سلطان مفتح نام خود را گرفت. سیبه علی بیگ، سرباز اهل بورسا، با تخریب دیوارهای شهر وارد این شهر شد. اعتقاد بر این است که نامی که مردم از این نقطه به Cebe Ali Bey می گویند با گذشت زمان به Cibali تکامل یافته است. مرزهای منطقه شامل Küçük مصطفی پاشا در غرب، Zeyrek در جنوب، Unkapanı  در شرق و Haliç در شمال است.

پس از فتح، منطقه سیبالی شروع به توسعه کرد. کاپیتان های مورات ریس، مصطفی پاشا و کمال ریس که همه از ملوانان معروف بودند، غرفه هایی را برای خود در منطقه ساختند. دو عامل وجود دارد که سیبالی را با هویت استانبول ترکیب می کند. اولین آتش سوزی مکرر در منطقه بود. دوم کارخانه دخانیات و انبار دخانیات با همین نام منطقه بود. از آنجا که Cibali یک مرکز تجاری بود و بسیاری از مواد قابل اشتعال در ساخت کشتی مورد استفاده قرار می گرفت، آتش سوزی مکرر رخ می داد. اگر وزش باد از شمال شرقی باشد، آتش سوزی در داخل و خارج دیوارهای شاخ طلایی خطر جدی را ایجاد می کند، به خصوص که بسیاری از بناهای چوبی در این شهر وجود داشته است. بسیاری از حوادث اصلی آتش سوزی "آتش سوزی سیبالی" نامیده شده اند. کارخانه توتون و تنباکو Cibali، که در سال 1884 تاسیس شد، یک نهاد مهم بود که منطقه را از نظر اجتماعی و اقتصادی تغییر داد. 1900 ساختمان بزرگ کارخانه این موسسه که بلافاصله پس از آن شروع به کار کرد، برای فرآوری تنباکو و تولید سیگار مورد استفاده قرار گرفت. آداب و رسوم دخانیات نیز در این منطقه جمع آوری شد و بسیاری از کارگران این کارخانه در این منطقه زندگی می کردند. پس از گذشت 45 سال از مدیریت فرانسه، پس از تأسیس جمهوری، کارخانه در تاریخ 1 مارس 1925 به ایالت منتقل شد.

اگر به عکس هایی که در دهه 1900 گرفته شده است، توجه داشته باشیم که زندگی در کارخانه را توصیف می کند، منظره ای که خواهیم دید قابل توجه است. در کل 2162 نفر که 1500 نفر از آنها زن و 662 مرد بودند در اینجا کار کردند. کارخانه توتون و تنباکو TEKEL Cibal؛ این در واقع یک شهر کوچک بود و دارای پلیس خاص خود، کارمندان اجتماعی، بیمارستان ها، تأسیسات اجتماعی، فروشگاه های مواد غذایی، مدارس، واحد آتش نشانی، اتحادیه ها و رستوران ها بود.

سالهاست که تنباکو در کارخانه فرآوری، فروخته شده و ذخیره می شود. امروز در این ساختمان یک موسسه آموزشی وجود دارد. بنایی که مرمت آن توسط بنیاد قدیر هاس بین سالهای 1999 تا 2000 به پایان رسیده است، به عنوان دانشگاه قدیر هاس دوباره متولد شد. این کارخانه که بخش اعظم آن خالی و کاملاً متروکه بود، در سال 1997 توسط وزارت دارایی به بنیاد Kadir Has فروخته شد. دکتر مکتب آلپر به عنوان معمار مسئول بازسازی مورد نیاز برای تبدیل ساختمان ها به یک دانشگاه دانشگاهی منصوب شد. ترمیم کننده هایی که با تیم برنامه ریزی دانشگاه کار می کنند، ضمن تلاش برای ارزیابی منطقه برای پاسخگویی به نیازهای یک دانشگاه؛ آنها همچنین برای حفظ شخصیت اصلی و وحدت معماری ساختمان ها مواظب بودند.

از این گذشته پردیس مرکزی سیبالی به عنوان یک ساختمان باشکوه با یک نمای زیبا، یک حیاط آفتابی، راهروهای هوایی، امکاناتی برای آموزش و تحقیقات ظاهر شد. پس از چهار سال کار مرمت  افتتاح رسمی پردیس Cibali ما در 13 فوریه 2002 به عنوان مرکزی برگزار شد که فرهنگ، آموزش و تحقیقات علمی در قلب استانبول با هم ملاقات می کنند.

 

رنکینگ دانشگاه:

ملی: 38

جهانی: 3019

 

الزامات لازم برای دستیابی به دانشگاه كادور در خارج از كشور یا دانشجویان خارجی

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام:

نسخه اصلی گواهی معادل سازی که از وزارت آموزش ترکیه تهیه می شود، نشان می دهد که دیپلم دبیرستان معادل دیپلم مدارس دبیرستانی ترکیه است.

توجه داشته باشید که سند وضعیت (متن) در اصل در کشور ترکیه و سفارت یا کنسولگری ترکیه ترجمه شده است.

فتوکپی مجوز اقامت به دست آمده از اداره پلیس.

گواهی اصلی نتایج آزمون (نتایج آزمون بین المللی در سفارت ترکیه از کشور یا اصل تصویب شده توسط کنسولگری).

هویت رسمی یا سفارت ترکیه در صفحه خود در صفحات که نشان دهنده گذرنامه یا یک نسخه معتبر از مدارک معتبر از کنسولگری است.

رسید بانکی که نشان می دهد شهریه پرداخت شده است.

سفارت کشورها در ترکیه از "ویزای دانشجویی" گرفته می شود.

گواهی مهارت زبان خارجی که نامزد مورد تأیید سفارت ترکیه یا کنسولگری اسناد ترجمه ترکی ترکیه است.

6 قطعه عکس اندازه گذرنامه.

داوطلبان باید یک سند وضعیت مالی تهیه کنند که نشان می دهد وسایل مالی آنها برای ادامه تحصیلات عالی در کشور ما مناسب است.

انواع امتحانات پذیرفته شده در برنامه های کاربردی و پایگاه های پایه برای ثبت نام در دانشگاه ما

متقاضیان دانشجویانی که دارای نمونه های کنکور سراسری یا بین المللی یا دیپلم هستند، پذیرفته می شوند.

گرچه آنها نوع امتحان یا دیپلم مشخصی را ندارند، اما برنامه های دارای درجه فارغ التحصیلی دبیرستان 60٪ و بالاتر پذیرفته می شوند.

امتحاناتی که دارای وضعیت امتحان فارغ التحصیلی دبیرستان (ابوطیر ، لیسانس بین المللی ، GCE ، توجیحی و غیره) هستند هیچ محدودیتی ندارند. مدت دوره اعتبار محدود به دو سال است.

 

رشته های موجود:


اورژانس (کمک های اولیه) _ بهداشت _ فرهنگ _ ورزش _ رویدادها _ حمل و نقل _ تور _گالری ویدئو _مرکز کنگره 

 

معیارهای پذیرش دانشجو:

SAT  (آزمون ارزیابی علمی) استدلال حداقل نمره 1000 و حداقل 600 نمره ریاضی برای دانشکده مهندسی و علوم طبیعی و دانشکده مهندسی و علوم طبیعی

ایران: دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی حداقل 14/20 

ایران: دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی حداقل ساعت 16/20

 

 توجه

زبان تدریس در دانشگاه قدیر هاس عمدتاً در دانشکده ها به زبان انگلیسی است و "برنامه آماده سازی انگلیسی اجباری" اجرا می شود. این دوره در دوره تدریس گنجانده نشده است. برای امتحان مهارت انگلیسی و مدارک مهارت پذیرفته شده، اصول

"آموزش زبان انگلیسی دانشگاه Kadir Has و دستورالعمل آمادگی انگلیسی" اعمال می شود. گواهینامه مهارت انگلیسی از شهروندانی که زبان مادری آنها انگلیسی است، لازم نیست.

زبان آموزش به زبان ترکی استامبولی در دانشکده دانشگاه Kadir Has، دانشکده فنی دادگستری و دانشکده علوم کاربردی است.

 

مطالب مرتبط در سایت متروپل

شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل داروسازی در ترکیه

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

منبع:

https://khas.edu.tr/tr

راه های ارتباط با ما:

سایت:

www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068
تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

 

متروپل ونک