معرفی کامل دانشگاه مال تپه

معرفی کامل دانشگاه مال تپه

دانشگاه مالتپه Maltepe Üniversitesi یکی از دانشگاه های خصوصی-وقفی ترکیه در استانبول است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۷ از جانب بنیاد وقفی آموزشی  (İstanbul Marmara Eğitim Vakfı İMEV) تأسیس شد.

محل قرارگیری این دانشگاه در بخش آسیایی شهر استانبول، منطقه جنگلی شهرک آموزشی مارمارا است. اصول اساسی این دانشگاه با شعار آزادی اندیشه، آموزش مدرن و علم جهانی  تعریف شده است.

دانشگاه مالتپه در رتبه بندی سایت uniRank در سطح کشوری دارای رتبه ی ۶۹ و در سطح جهانی دارای رتبه ی ۴۰۲۴ می باشد.

 

برای آشنایی متقاضیان تحصیل در ترکیه با دانشگاه مالتپه و رشته های موجود در این دانشگاه در ادامه به معرفی بخش های مختلف این دانشگاه می پردازیم.

 

این دانشگاه دارای ۹ دانشکده، ۱ انستیتوی تحصیلات تکمیلی و ۳ مدرسه ی آموزش عالی می باشد.

 

دانشکده های دانشگاه مالتپه عبارتند از:

دانشکده ی پزشکی، دانشکده ی مهندسی و علوم طبیعی، دانشکده ی حقوق، دانشکده ی معماری و طراحی، دانشکده ی هنرهای زیبا، دانشکده ی علوم آموزشی، دانشکده ی علوم ارتباطات، دانشکده ی مدیریت، دانشکده ی علوم انسانی و جامعه شناسی.

در این دانشکده ها رشته های بسیاری مانند تحصیل پزشکی در ترکیه ، دندانپزشکی در ترکیه مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی سیستم های انرژی، مهندسی عمران، حقوق، هنرهای نمایشی، گرافیک، انیمیشن، هنر آشپزی، آموزش زبان انگلیسی(دبیری انگلیسی)، آموزش ابتدایی، مشاوره و روانشناسی، روزنامه نگاری، ارتباطات تصویری، رادیو تلویزیون و سینما، جامعه شناسی، روانشناسی، فلسفه، اقتصاد، مدیریت، علوم سیاسی، تجارت بین الملل، معماری، طراحی، معماری داخلی، طراحی کشتی و ... آموزش داده می شود. برخی از این رشته ها هم به زبان انگلیسی و هم زبان ترکی امکان آموزش وجود دارد.

دانشگاه مالتپه علاوه بر این رشته ها و دانشکده ها در کنسرواتوار (دانشکده ی موسیقی) خود در رشته های سازهای زهی، پیانو و گیتار، آهنگسازی و رهبری ارکستر؛ و سازهای بادی و کوبه ای دارای برنامه های آموزشی در مقطع لیسانس می باشد.

 

رشته های موجود این دانشگاه برای تحصیلات تکمیلی در مقاطع فوق لیسانس و دکترا عبارتند از:

فوق لیسانس در رشته هایی نظیر مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، معماری، عمران (زلزله)، پرستاری بخش جراحی، پرستاری بخش اطفال، جنین شناسی بالینی، مدیریت سلامت و بهداشت، مدیریت، فلسفه، طراحی فیلم،

حقوق عمومی، روانشناسی بالینی، حمل و نقل، اقتصاد بین الملل و بسیاری از رشته های دیگر.

همچنین در این انستیتو در مقطع دکترا رشته های مهندسی کامپیوتر، معماری، بافت شناسی و جنین شناسی، اقتصاد، مدیریت، روانشناسی، سینما و برخی دیگر از رشته ها آموزش داده می شود.

دانشگاه در قالب مدرسه ی آموزش عالی پرستاری نیز دارای رشته ی پرستاری (مقطع لیسانس) می باشد.

علاوه بر این در دیگر مدارس عالی خود رشته هایی مانند بانکداری، برنامه نویسی کامپیوتر، طراحی مد و لباس، هتل و گردشگری، مهمانداری هواپیما، رادیولوژی و دیگر رشته ها دارای برنامه های آموزش در مقطع فوق دیپلم است.

دانشگاه برای رفاه بیشتر دانشجویان خود دارای خوابگاه می باشد. بنابر این دانشجویان براحتی می توانند پیاده به دانشکده های خود دسترسی داشته باشند.

همچنین با وجود غذاخوری ها که در سه وعده خدمات ارائه می کنند دانشجویان مشکلی از بابت خورد و خوراک نخواهند دشت.

خوابگاه در ۲ تیپ یک نفره و ۲ نفره بوده در داخل برخی از واحد ها آشپزخانه نیز موجود می باشد.

قیمت اعلام شده برای یک سال تحصیلی در سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ مابین ۱۸۰۰۰ الی ۳۱۰۰۰ لیر می باشد. البته خوابگاه دارای ظرفیت محدود بوده و به ترتیب درخواست الویت بندی می شود.

 

نحوه ی پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه مالتپه استانبول:

این دانشگاه امتیازات آزمون یوس تمامی دانشگاه های ترکیه را با حداقل ۴۰، امتیاز آزمون SAT با حداقل امتیاز ۱۰۰۰ و همچنین با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی با حداقل ۱۲ را برای انتخاب رشته و ارسال درخواست ثبت نام قبول دارد.

دانشگاه برای بررسی مدارک به هنگام ارسال آنها مبلغ ۱۰۰۰ دلار نیز درخواست می کند که بعد از قبولی این مقدار از شهریه ی اصلی کسر می گردد. در هنگام ثبت نام ترجمه ی رسمی مدارک دیپلم و ریز نمرات نیز می باید ارسال گردد.

داشتن مدرک تافل با حداقل امتیاز ۸۹ (TOEFL (min.86و تومر (TÖMER (B2 نیز در صورت وجود به اخذ پذیرش کمک خواهد کرد. برای افرادی که این مدارک را نداشته باشند دوره های آمادگی زبان در نظر گرفته خواهد شد.

این دانشگاه برای سال ۲۰۱۹ دارای ظرفیت ۳۰ نفر برای پزشکی به زبان ترکی و ۲۵ نفر پزشکی برای زبان انگلیسی بوده است. مجموع ظرفیت پذیرش دانشجوی این دانشگاه در سال ۲۰۱۹ در رشته های مختلف برابر ۱۶۰۹ نفر اعلام شده است.

 

هزینه ی تحصیل در  برخی از رشته های دانشگاه مالتپه در سال ۲۰۱۹:

پزشکی: ۶۶۷۰۰ لیر

پرستاری: ۲۳۶۰۰ لیر

حقوق: ۴۸۹۰۰ لیر

رشته های مهندسی: ۴۲۵۰۰ لیر

گرافیک: ۳۵۸۰۰ لیر

 

منبع:

https://www.maltepe.edu.tr/en/academic-units

 

راه های ارتباط با ما:

سایت:

www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068
تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

متروپل ونک