معرفی کامل دانشگاه مدیپل

معرفی کامل دانشگاه مدیپل

یکی از سؤالاتی که اغلب متقاضیان تحصیل در ترکیه و همچنین خانواده های مقیم کشور ترکیه مایل به دانستن آن می باشند موضوع دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه می باشد. باید در ابتدا به این نکته اشاره کرد که دانشگاه های خصوصی در کشور ترکیه به دو طریق تأسیس  و اداره می شوند.

یکی از این روش ها با سرمایه گذاری شرکت ها و تشکلهای بخش خصوصی بوده و دیگری با اهتمام تشکلهای وقفی می باشد. تشکل های وقفی به دلیل دارا بودن توان بیشتر مالی و همچنین حمایتهای دولتی در کشور ترکیه اقدام به تأسیس دانشگاه های بسیاری نموده اند که دانشگاه مدیپل یکی از این دانشگاه ها می باشد.

این دانشگاه در سال ۲۰۰۹ میلادی توسط سازمان وقفی آموزش, بهداشت و تحقیقات کشور ترکیه تأسیس شد. یکی از از موسسین و بنیانگذاران این دانشگاه آقای دکتر پرفسور Fahrettin Koca وزیر بهداشت کنونی جمهوری ترکیه می باشد. این دانشگاه در دو بخش آسیایی و اروپایی استانبول دارای دو پردیس می باشد. در کشور ترکیه به محل استقرار ساختمان و متعلقات دانشگاه کامپوس Kampüs و یا یرلشکه Yerleşke گفته می شود.

در بخش اروپایی استانبول منطقه ی هالیچ  Haliç Yerleşkesi و در بخش آسیایی آن منطقه ی کاواجک Kavacık Yerleşkesi پردیس های این دانشگاه هستند. همچنین بیمارستان علوم پزشکی این دانشگاه در بخش اروپایی استانبول

(Medipol Mega Üniversite Hastanesi (Bağcılar Yerleşkesi جای دارد.

 

رتبه دانشگاه خصوصی مدیپل

بر اساس اطلاعات مندرج در سایت uniRank دانشگاه مدیپل دارای رتبه ی ۷۶ در میان دانشگاه های کشور ترکیه و رتبه ی ۴۳۵۴ در میان دانشگاه های جهان می باشد. نکته ای که می بایست متقاضیان ورود به دانشگاه در کشور ترکیه و دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در کشور ترکیه به آن توجه کنند این است که سایتهای مختلف که به رتبه بندی دانشگاه ها می پردازند هر کدام بر اساس برخی از پارامتر ها این کار را انجام می دهند، بنابر این ممکن است با مراجعه به هر کدام از این سایتها با رتبه بندی های مختلفی مواجه شوند.

 

رشته های موجود در دانشگاه مدیپل

این دانشگاه دارای ۱۲ دانشکده (پزشکی در ترکیه ، دندانپزشکی در ترکیه ، داروسازی در ترکیه ، معماری و هنرهای زیبا، آموزش مهندسی و علوم محیط زیست، ارتباطات، علوم بهداشت، حقوق، بازرگانی، علوم انسانی، بازرگانی و مدیریت و دانشکده پزشکی بین المللی) می باشد.

در این دانشکده ها رشته های بسیاری مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، معماری، مهندسی های مختلف، مدیریت و ... وجود دارد.

زبان تحصیل در دانشگاه مدیپل برای برخی از رشته ها زبان ترکی بوده  و برای برخی از از رشته ها به زبانهای ترکی و انگلیسی می باشد.

همچنین انستیتوهای علوم، علوم اجتماعی، علوم بهداشت، علوم غذایی از دیگر بخشهای آکادمیک این دانشگاه محسوب می شوند.در انستیتوهای این دانشگاه در مقاطع فوق لیسانس و دکترا در رشته های برق، الکترونیک، مهندسی پزشکی و انفورماتیک، حقوق، مدیریت و ... همچنین دوره های تخصصی پزشکی و دندانپزشکی در شاخه های مختلف وجود دارد.

توضیح: در دانشگاه های کشور ترکیه دانشکده ها در قسمت آموزش از مقطع دبیرستان تا لیسانس یا دکترا ی حرفه ای آموزش می دهند و انستیتوها در بخش آموزش تکمیلی مانند فوق لیسانس و دکترای تخصصی فعالیت می نمایند.

 

در دانشگاه مدیپل که یکی از دانشگاه های موافق در خصوص جذب دانشجویان خارجی برای تحصیل در ترکیه است همچنین مدارس آموزش عالی Yüksek Okulu وجود دارد. هدف از مدارس آموزش عالی اغلب ارائه ی آموزش در مقطع فوق دیپلم است و در این دانشگاه رشته های بسیاری مانند هوشبری، تکنسین اتاق عمل،  ساخت پروتزهای دندانی، تکنسین برق و الکترونیک و ... وجود دارد.

 

خوابگاه و سایر امکانات موجود در دانشگاه مدیپل

یکی از دغدغه های متقاضیان تحصیل در ترکیه و خانواده های آنان که فرزندان خود را برای تحصیل به ترکیه می فرستند موضوع محل اقامت دانشجویان است. دانشگاه مدیپل برای اقامت دانشجویان شاغل به تحصیل در این دانشگاه دارای خوابگاه های پسرانه و دخترانه ی بوده و در مدت سال تحصیلی در این خوابگاه ها خدمات وعده های غذایی، اینترنت، سالن ورزش و سالن مطالعه ارائه می شود.

 

نحوه ی پذیرش

در خصوص نحوه ی پذیرش این دانشگاه برای متقاضیان تحصیل در کشور ترکیه و دانشجویان خارجی باید خاطر نشان کرد که این دانشگاه با امتیازات آزمون YÖS ،SAT و همچنین با معدل دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. بنابراین امکان ورود به این دانشگاه برای تمامی متقاضیان وجود دارد.

لازم به ذکر است تنها نماینده رسمی برگزار کننده آزمون بورسیه یوس دانشگاه مدیپل در ایران متروپل تهران ونک می باشد.

شما همراهان گرامی می توانید از طریق شرکت در آزمون یوس این دانشگاه از طریق متروپل تهران ونک از بورس قابل توجه ای در رشته های مختلف این دانشگاه بهره مند گردید.

جهت ثبت نام و شرکت در آزمون بورسیه یوس این دانشگاه می توانید به طور اختصاصی با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.

 

منبع:

https://www.medipol.edu.tr/

 

راه های ارتباط با ما:

سایت: www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068
تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

متروپل ونک