معرفی کامل دانشگاه بیکنت

معرفی کامل دانشگاه بیکنت

 دانشگاه بیکنت یکی از دانشگاه های خصوصی- وقفی ترکیه می باشد. این دانشگاه در شهر استانبول واقع شده است. تاریخ تاسیس این دانشگاه سال ۱۹۹۷ بوده و توسط بنیاد وقفی Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı بنیانگذاری شده است.

دانشگاه بیکنت در رتبه بندی سایت uniRank در سطح کشوری دارای رتبه ۵۵ و در سطح جهانی دارای رتبه ی ۳۷۱۲ است.دانشگاه در حال حاضر دارای ۴ پردیس در نقاط مختلف و مرکزی شهر استانبول می باشد.

این ۴ پردیس به ترتیب در مناطق  MASLAK ،BEYLİKDÜZÜ،HADIMKÖY و TAKSİM می باشند. از آنجاییکه یکی از دغدغه های متقاضیان و علاقمندان به تحصیل در ترکیه محل استقرار دانشگاه و دسترسی آسان به مناطق کلیدی شهر محل تحصیل می باشد، این دانشگاه در منطقه یاد شده مستقر شده تا دانشجویان بتوانند به راحتی به دانشکده های مختلف و بخش های اداری دسترسی داشته باشند.این دانشگاه در منطقه MASLAK دارای یک خوابگاه با ۱۲۱ اتاق می باشد و دانشجویان می توانند با مراجعه به بخش مربوط به امکانات رفاهی دانشگاه از این خوابگاه استفاده نمایند.دانشگاه بیکنت دارای ۸ دانشکده، ۱ انستیتو و ۴ مدرسه ی آموزش عالی می باشد.

دانشکده های پزشکی در ترکیه، دندانپزشکی در ترکیه، علوم و ادبیات، حقوق، هنر های زیبا، علوم اقتصادی و اداری، علوم ارتباطات، مهندسی و معماری در این دانشگاه در رشته های بسیاری مانند پزشکی، دندانپزشکی، ادبیات زبان انگلیسی،

ریاضی، روانشناسی، تاریخ، مترجمی زبانهای انگلیسی و روسی، گرافیک، تئاتر، بازیگری، مدیریت صحنه و نمایش، طراحی مد و لباس، حقوق، بانکداری (به زبانهای انگلیسی و ترکی)، اقتصاد (به زبانهای انگلیسی و ترکی)، مدیریت، تجارت بین الملل،

ارتباطات و رسانه، روابط عمومی، رسانه های نوین، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی صنایع، مهندسی پزشکی، معماری داخلی و بسیاری دیگر از رشته های جذاب که قبل توجه متقاضیان تحصیل در ترکیه است را ارائه می نماید.

همچنین دانشگاه  Beykent دارای یک انستیتوی تحصیلات تکمیلی می باشد که در رشته های مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، حقوق، معماری داخلی، اقتصاد، ادبیات و زبان انگلیسی، مدیریت، روانشناسی بالینی، معماری، تاریخ، طراحی مد و لباس،

روابط بین الملل و ... در مقطع  فوق لیسانس و در رشته هایی مانند مدیریت، مهندسی کامپیوتر، معماری، سینما، علوم سیاسی و ... برنامه های آموزشی ارائه می نماید.دانشگاه بیکنت در قالب برنامه ی اراسموس ERASMUS (که یک قرارداد مبادله ی دانشجو در اتحادیه ی اروپا می باشد) با ۱۲۴ دانشگاه در کشورهای آلمان، فرانسه، انگلستان، سوئد، دانمارک، لهستان، جمهوری چک، هلند و ... قرارداد مبادله ی دانشجو دارد.

برای اطلاع از نحوه ی پذیرش دانشجویان خارجی توسط دانشگاه بیکنت باید خاطر نشان کرد که این دانشگاه نیز مانند دیگر دانشگاه های ترکیه دارای شروطی است که به اختصار به آن می پردازیم.دانشگاه برای انتخاب رشته و درخواست پذیرش از آزمون SAT امتیاز حداقل ۱۰۰۰، از آزمون دانشگاه های ترکیه حداقل ۴۰ از ۱۰۰ را ملاک قرار داده است و واجدین شرایط می توانند برای انتخاب رشته اقدام نمایند.همچنین این دانشگاه با شرط معدل نیز اجازه ی انتخاب رشته و ارسال درخواست پذیرش می دهد و حداقل معادل ۱۴ از ۲۰ را برای این درخواست درنظر گرفته است.

دانشگاه برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی شرط داشتن مدرک زبان ترکی در حد C1 برای مدرک tömer را نیز ملک ارسال اخذ پذیرش قید کرده است.

سایر مطالب مرتبط در سایت متروپل

آموزش زبان ترکی استانبولی

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

منبع:

https://www.beykent.edu.tr/

راه های ارتباط با ما:

سایت:

www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068

متروپل ونک