معرفی کامل دانشگاه استانبول کولتور

معرفی کامل دانشگاه استانبول کولتور

(معادل فارسی: دانشگاه فرهنگ استانبول) (Kültür=فرهنگ) یکی از دانشگاه های خصوصی-وقفی کشور ترکیه است که در سال ۱۹۹۷ از جانب بنیاد وقفی (Kültür Koleji Eğitim Vakfı (KEV (بنیاد وقفی کالج فرهنگ) تأسیس شده است.

برای آشنایی متقاضیان و علاقمندان به تحصیل در ترکیه به معرفی این دانشگاه خواهیم پرداخت. این دانشگاه در سال تحصیلی ۱۹۹۸-۱۹۹۷ با جذب ۱۵۷ دانشجو فعالیت آموزشی خود را آغاز کرده است. در حال هزار بر اساس رتبه بندی دانشگاه ها در سایت uniRank این دانشگاه دارای رتبه ی ۴۱ در سطح کشور و رتبه ی ۳۱۰۷ جهانی می باشد. بر اساس آمار مندرج در سایت این دانشگاه در سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ تعداد دانشجویان مقطع لیسانس ۳۶۵۰، مقطع فوق لیسانس ۹۸۳ و مقطع دکترا ۱۶۱ نفر می باشند. دانشگاه دارای ۴ پردیس در مناطق (Ataköy) ،(Bahçelievle)، (Bakırköy) ،(Küçükçekmece) است که همگی در بخش اروپایی شهر استانبول جای دارند.

دانشگاه دارای ۸ دانشکده، ۲ مدرسه ی آموزش عالی و یک انستیتوی تحصیلات تکمیلی می باشد. دانشکده های علوم آموزشی، علوم و ادبیات، حقوق، علوم اقتصادی و اداری، معماری، مهندسی، علوم سلامتی و بهداشت و دانشکده ی هنر و طراحی در قالب برنامه های آموزشی خود رشته های متنوعی مانند فیزیوتراپی، تغذیه، پرستاری، حقوق، رادیو تلویزیون و سینما، مدیریت هنری، رسانه های نوین، انیمیشن، معماری، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی عمران، مهندسی صنایع، اقتصاد، مدیریت،

روابط بین الملل، فیزیک، زیست شناسی ملکولی و ژنتیک، روانشناسی، مبانی آموزش عمومی، آموزش زبانهای خارجی و ... را ارائه می نمایند.

همچنین انستیتوی تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در مقطع فوق لیسانس دارای رشته های مهندسی کامپیوتر، ارتباطات فرهنگی، مدیریت آموزشی، فیزیک، معماری داخلی، اقتصاد تولید، هنرهای ارتباطات، زبان و ادبیات انگلیسی، مهندسی عمران، مدیریت و دیگر رشته های متنوع بوده، در مقطع دکترا نیز در رشته های عمران- ژئو تکنیک، مدیریت پروژه های ساختمانی، مدیریت، حقوق عمومی، علوم ریاضی و کامپیوتر، معماری، زیست شناسی ملکولی و ژنتیک و ... می باشد.

برای آگاهی در مورد امکانات رفاهی دانشگاه مانند خوابگاه باید خاطر نشان کرد که دانشگاه دارای دو خوابگاه دخترانه و پسرانه با ظرفیت های به ترتیب ۲۱۱ و ۱۴۸ نفر می باشد. دانشگاه همچنین دارای امکانات ورزشی و فرهنگی متعدد در قالب تشکل های فرهنگی دانشجویی است. 

دانشگاه İstanbul Kültür Üniversitesi همه ساله برای جذب دانشجویان خارجی برای تحصیل در ترکیه اقدام می نماید. شرایط پذیرش در این دانشگاه هم مانند شرایط پذیرش تمامی دانشگاه های ترکیه تابع دستورالعمل های سازمان آموزش عالی ترکیه برای دانشجویان خارجی می باشد. همچنین این دانشگاه با برگزاری آزمون یوس در خود دانشگاه با توجه به امتیازات کسب شده اقدام به پذیرش می نماید. این دانشگاه برای دانشجویان خارجی بورسی در نظر گرفته است.

بدین ترتیب که دانشجویان در پایان هر سال تحصیلی به شرط  اینکه در نمرات خود هیچ نمره ی F نداشته باشند و با توجه به معدل، برای معدل مابین ۳/۴۹-۳ به میزان ۱۰ درصد، ۳/۷۴-۳/۵۰ به میزان ۱۵ درصد و برای معدل ۴-۳/۷۵ به میزان ۲۵ درصد تخفیف شهریه در نظر خواهد گرفت.

دانشگاه برای افرادی که مایل به شرکت در کلاسهای آموزش زبان ترکی استامبولی باشند نیز دارای امکانات آموزشی بوده، در قالب آموزش İKÜTÜMER از سطح A1 تا سطح C1 (مبتدی تا پیشرفته) یک برنامه ی ۹ ماهه ی تحصیلی ارائه می کند.

 

منبع:

https://www.iku.edu.tr/en/istanbulkulturuniversity

 

راه های ارتباط با ما:

سایت:

www.turkey-study.com
تلفن تماس:
09129346652
02188664068
تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

متروپل ونک